Reklama

Kutno - miastem mocy przeciwko przemocy! Szykują się wakacyjne pikniki rodzinne

Opublikowano:
Autor:

Kutno - miastem mocy przeciwko przemocy! Szykują się wakacyjne pikniki rodzinne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie rozpoczął realizację projektu pt. “Kutno - miastem Mocy przeciwko przemocy!” w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” – Edycja 2018.

Projekt przewiduje m.in. warsztaty plenerowe pn. „Czwartki z Rodziną”, których celem jest budowanie prawidłowych, trwałych relacji rodzic-dziecko oraz twórcze i aktywne sposoby spędzania czasu wolnego. „Czwartki z Rodziną” będą przeprowadzane w godzinach 16.00-19.00 na terenie wybranych osiedli kutnowskich:

 • 12.07- plac zabaw os. Dybów,

 • 19.07- plac zabaw os. Grunwald,

 • 26.07- plac zabaw Os Łąkoszyn ( bloki),

 • 02.08 - teren zielony Os. Rejtana ( przy ul. Sikorskiego bl 9),

 • 09.08 - plac zabaw Os. Szymanowskiego,

 • 16.08 - park miejski im. Wiosny Ludów (plac zabaw),

 • 23.08 - plac zabaw przy ul. Krasińskiego bl 7,

 • 30.08 - park miejski im. gen R. Traugutta.

 • Oprócz warsztatów przewidziane są także spotkania edukacyjne, warsztaty artystyczno-terapeutyczne dla dzieci i młodzieży, spotkanie dla dzieci i młodzieży ze znana osobą, która podzieli się z odbiorcami swoją drogą do sukcesu, wartościami, postawą wobec sytuacji kryzysowych, spektakl profilaktyczno-terapeutyczny skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, konkurs na hasło kampanii społecznej adresowany do uczniów szkół podstawowych, Marsz Białej Wstążki mający na celu zwiększenie świadomości na temat przemocy wobec kobiet i konferencję pt. „Kutno - miastem Mocy przeciwko przemocy!”. O wszystkich wydarzeniach będziemy informować na bieżąco.

  - Oczekujemy, że poprzez ww działania zwiększy się świadomość społeczna mieszkańców Kutna na temat przemocy w rodzinie, zmniejszy się ryzyko powielania złych wzorców rodzinnych i środowiskowych w rodzinach zagrożonych przemocą oraz wypracowana zostanie krytyczna postawa wobec szeroko pojętej przemocy wśród dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym - komentują organizatorzy.

  Udostępnij na:
  Facebook
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE