Reklama

Kutno miastem wypadków? Prezydent prosi o więcej policyjnych patroli

Opublikowano:
Autor:

Kutno miastem wypadków? Prezydent prosi o więcej policyjnych patroli - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowskie władze apelują do policji o częstsze patrole na ulicach naszego miasta. Wszystko przez wypadki i kolizje, których ostatnio niestety nie brakuje. Mówią o tym mieszkańcy, mówi także jeden z radnych.

Robert Małachowski pod koniec ubiegłego roku zwrócił się z prośbą do prezydenta o wystosowanie wniosku do komendanta KPP Kutno.

- Od bardzo długiego czasu na terenie naszego miasta dochodzi do częstych niebezpiecznych zdarzeń drogowych – kolizji i wypadków. W porach roku jesienno-zimowych jest ich niestety jeszcze więcej – pisał w swojej interpelacji Robert Małachowski.

Radny stwierdzał, że kierowcy często łamią przepisy i przekraczają prędkość. Za przykład podawał ul. Skłodowskiej czy Jesienną, a także ścisłe centrum Kutna. Dlatego poprosił prezydenta o interwencję w kutnowskiej policji. Szczegółowo pisaliśmy o tym TUTAJ.

Zbigniew Burzyński skierował więc pismo do podinsp. Krzysztofa Szymańskiego, komendanta KPP Kutno.

- Nawiązując do zdarzeń drogowych, które miały miejsce na terenie miasta w ostatnich tygodniach zwracam się z prośbą do Pana Komendanta o wzmożenie działań kontrolnych przez podległych Panu funkcjonariuszy Policji. Działania te powinny być ukierunkowane na kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, a także nie dostosowują prędkości do warunków panujących na drodze. Przede wszystkim chodzi o drogi wlotowe do miasta tj. ul. M. C. Skłodowskiej, ul. Jesienną, ul. Łąkoszyńską, ale również o inne ważne ciągi drogowe w centrum miasta, tj. ul. 29 Listopada, ul. Barlickiego, ul. Olimpijska – pisze Zbigniew Burzyński.

Prezydent wyraża nadzieję, że wzmożone działania prowadzone przez policję poprawią bezpieczeństwo kierowców jak i pieszych korzystających z kutnowskich dróg.

fot. poglądowe, archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE