Reklama

Kutno z wyróżnieniem w konkursie "Modernizacja Roku"

Opublikowano:
Autor:

Kutno z wyróżnieniem w konkursie "Modernizacja Roku" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W sali Zamku Królewskiego w Warszawie rozstrzygnięto XVII Ogólnopolski Konkurs MODERNIZACJA ROKU 2012. Miasto Kutno zostało nagrodzone Wyróżnieniem w kategorii „Najciekawsze wnętrza” za modernizację i adaptację Domu Dochodowego Straży Ogniowej na potrzeby Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie. Miło nam również poinformować, że w ogólnopolskim głosowaniu internetowym na najciekawsze wnętrza inwestycja ta zdobyła I miejsce, uzyskując 2188 głosów.

Autorem projektu jest Pracownia Projektowo – Usługowa „MAGBUD” Bogdan Krawczyk. Inwestycję zrealizowało Przedsiębiorstwo K.J.S. z Koła.

W konkursie w danej kategorii przyznawano tytuł „Modernizacja Roku” oraz jedno wyróznienie. Do udziału w konkursie zgłoszono 832 obiekty, do II etapu zakwalifikowano 70 przedsiewzięć.

Zbigniew Burzyński, Prezydent Miasta Kutno: „Dom Dochodowy Straży Ogniowej od początku istnienia pełnił funkcję ważnego ośrodka kultury polskiej. Cieszy nas, że po latach postępującej degradacji budynku udało nam się go odrestaurować i przywrócić mu dawną świetność. Efekt końcowy tych prac jest bardzo pozytywnie odbierany przez odwiedzających. Potwierdza to również zdobycie I miejsca w plebiscycie internetowym na najciekawsze wnętrza. Serdeczne podziękowania dla wszystkich internautów, którzy oddali swój głos na kutnowską „perełkę”.

Organizatorami konkursu są Targi Pomorskie Sp. z o.o., Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego przy współudziale Związku Powiatów Polskich.

W ramach generalnego remontu budynku dokonano przebudowy obiektu na potrzeby widowiskowe i multimedialne, w tym kina cyfrowego. Wymienione zostały instalacje wewnętrzne: elektryczna, wodno – kanalizacyjna, c.o. oraz wentylacyjna z klimatyzacją. Sala widowiskowa wyposażona została w fotele teleskopowe składane, co umożliwia jej wielofunkcyjne wykorzystywanie. Odsłonięty został ocalały unikalny malowany strop oraz malowidła na balustradach empor. Wszystkie prace prowadzone były pod nadzorem konserwatorskim.

Realizacja tej inwestycji dofinansowana jest ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013. Miasto Kutno na realizację tego projektu otrzymało wsparcie w wysokości 2,4 mln zł. Całkowity koszt modernizacji wyniósł ok. 5 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE