Reklama

Reklama

Kutnowscy policjanci z wizytą w szkołach. W jakim celu odwiedzili uczniów? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 12 września 2021 06:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie odwiedziły w czwartek Szkoły Podstawowe w Strzelcach i Kaszewach Dwornych. To element akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, którą kutnowscy funkcjonariusze rozpoczęli wraz z początkiem nowego roku szkolnego.

Reklama

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Szykuje się wielka impreza pod kutnowską galerią! W planach m.in. Święto Kolorów

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom to jeden z priorytetów w działaniach prewencyjnych policjantów. Na ostatnich spotkaniach w szkołach głównym tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. 

- Funkcjonariuszki przekazały najmłodszym informacje, które pozwolą im na ukształtowanie prawidłowych nawyków komunikacyjnych oraz uświadomienie im z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły, a także jak sobie radzić w takich sytuacjach – informuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Policjantki zachęcały dzieci, aby zawsze nosiły elementy odblaskowe, nie tylko poruszając się po zmroku i poza obszarem zabudowanym. W starszych klasach zwrócono również uwagę na zagrożenia w sieci i odpowiedzialność karną osób nieletnich. Najmłodsi przygotowali też dla policjantek przepiękne upominki w postaci własnoręcznie wykonanych prac.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: GIS ostrzega: salmonella w jajkach z Biedronki!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE