reklama
reklama

Kutnowski stadion doceniony. Znalazł się w gronie TOP 15 [RANKING, ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kutnowski stadion doceniony. Znalazł się w gronie TOP 15 [RANKING, ZDJĘCIA, WIDEO] - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaKutnowski stadion znalazł się w gronie TOP 15 obiektów na których występują zespoły III ligi z całej Polski. Ranking sporządził znany polski portal internetowy. Z tej okazji o stadionie rozmawiamy z tymi, którzy znają go najlepiej.
reklama

Kutnowski stadion w prestiżowym towarzystwie

W rankingu znajdziemy stadiony, które gościły u siebie bardzo poważne drużyny i kiedyś występowały na wyższych szczeblach rozgrywkowych – stadion KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Polonii Warszawa, Zawiszy Bydgoszcz, czy Odry Wodzisław. Wśród nich – na 12 miejscu – znalazł się Stadion im. Henryka Reymana w Kutnie. 

To spore wyróżnienie, bowiem w skali całego kraju na poziomie III ligi występują dokładnie 73 drużyny (są podzielone na cztery grupy).

reklama

KS Kutno występuje w I grupie. Spośród miejsc goszczących III-ligowych piłkarzy w tej grupie obok kutnowskiego stadionu znajdziemy jeszcze tylko obiekty Broni Radom i popularnych "Czarnych Koszul".

- Po filmikach z rankingiem stadionów PKO Ekstraklasy, Fortuna 1 Ligi oraz eWinner 2 ligi, przychodzimy do Was z materiałem, w którym zaprezentowaliśmy 15 największych obiektów klubów grających w czterech grupach III ligi – opisuje swój filmik portal stadiony.net, który stworzył ranking TOP 15.

Wspomniany portal zajmuje się tematyką stadionów w Polsce, Europie i na całym świecie. W rankingu znalazły się poniższe stadiony (kolejność od miejsca 15 do miejsca 1).

reklama

  • Stadion Sebastiana Karpiniuka, Kotwica Kołobrzeg
  • Stadion Chełmianki, Chełmianka Chełm
  • Stadion Kazimierza Deyny, KP Starogard Gdański
  • Stadion Miejski w Kutnie, KS Kutno
  • Stadion Odry Wodzisław, Odra Wodzisław Śląski
  • Stadion Stali, Stal Stalowa Wola
  • Stadion Siarki, Siarka Tarnobrzeg
  • Stadion Grzegorza Duneckiego, Elana Toruń
  • Stadion Unii, Unia Janikowo
  • Stadion Broni, Broń Radom
  • Stadion Olimpii, Olimpia Grudziądz
  • Stadion Polonii, Polonia Warszawa
  • Stadion KSZO, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
  • Stadion Unii, Unia Tarnów
  • Stadion Zdzisława Krzyszkowiaka, Zawisza Bydgoszcz
CZYTAJ TAKŻE: Kutnianin rozpoczyna przygodę ze stand-upem. "Komicy to indywidualiści, nie da się ich zamknąć w żadnych ramach" [WYWIAD]

reklama

Filmik ze wspomnianymi stadionami poniżej, dlatego bardzo łatwo można je porównać do kutnowskiego obiektu.

Trener KS Kutno o zaletach i wadach kutnowskiego stadionu

O naszym stadionie porozmawialiśmy z osobą, która zna tam każdy kąt i może wiele powiedzieć nie tylko o nim, ale także o wielu innych podobnych obiektach. Trener KS-u Kutno Dominik Tomczak mówi o tym, czym nasz stadion się wyróżnia i czego jego zdaniem mu brakuje.

- Myślę, że wizualnie mamy jeden z najładniejszych stadionów nie tylko w III lidze, wypadamy dobrze także na tle stadionów II-ligowych. Natomiast nie spełnia on już za bardzo wymogów, dostajemy licencje warunkową. Czego brakuje na tym stadionie, a pojawia się na innych? Przede wszystkim oświetlenia. Stadion jest ładny, jego wygląd chwalą wszyscy, którzy tu przyjeżdżają. Ale jest tak, że na wygląd patrzy głównie kibic, ja patrzę jako trener. Przydałyby się np. piłkołapy za bramkami, które dużo ułatwiają i przyspieszają grę. Przydałby się sektor gości z prawdziwego zdarzenia– mówi Dominik Tomczak.

Trener KS-u zauważa, że kibice chętniej odwiedzaliby nasz obiekt gdyby mecze odbywały się przy sztucznym świetlne. I tutaj przechodzimy do samej frekwencji – D. Tomczak mówi, że brakuje mu większej ilości sympatyków piłki nożnej gromadzących się na trybunach przy ulicy Kościuszki. Wspomniał także o konieczności modernizacji oświetlenia na bocznym boisku.

Kutnowski MOSiR: będzie inwestycja w...

Obiektem zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kutnie. Jego dyrektor – były trener – widział wiele stadionów na różnych szczeblach rozgrywkowych i także zauważa, że pod kątem wyglądu nasz stadion nie ma powodów do wstydu. 

- Stadion Miejski w Kutnie nie jest najnowszym stadionem, modernizowany był blisko 20 lat temu. Do dnia dzisiejszego jest jednym z ładniejszych stadionów. Cieszy znalezienie się w rankingu TOP 15, trzeba się cieszyć, że stadion został zauważony. Czynimy dużo starań, by płyta główna, płyta boczna i cały obiekt dobrze się prezentowały i sprawdzały się pod kątem technicznym – mówi Paweł Ślęzak.

Zapytaliśmy o ewentualne inwestycje, które w najbliższym czasie mogą być przeprowadzone na obiekcie, w tym także o montaż jupiterów na płycie głównej. 

- Powiedzmy sobie otwarcie – w obecnej sytuacji finansowej w kraju i w mieście musimy zapomnieć o oświetleniu płyty głównej. Natomiast będzie modernizowane oświetlenie płyty bocznej, by można było w jeszcze lepszych warunkach niż do tej pory prowadzić zajęcia treningowe – dowiadujemy się od dyrektora MOSiR.

Modernizacja oświetlenia płyty bocznej była jednym z projektów złożonych w poprzedniej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt nie przeszedł, ale jak widać inwestycja została zaplanowana, co z pewnością ucieszy wszystkich trenujących na tym boisku.

Oprócz tego zamontowano nowy piłkołap na płycie bocznej stadionu. Póki co nie jest planowany montaż piłkołapów na płycie głównej, ani modernizacja tzw. "klatki", czyli sektora gości.

Co łączy stadion w Kutnie ze stadionem Wisły Kraków?

CZYTAJ TAKŻE: Szukasz pracy? W Kutnie trwają duże targi [ZDJĘCIA]

Stadion przy ulicy Kościuszki przeszedł gruntowną modernizację w 2003 roku. Po jej zakończeniu był obiektem, który wyróżniał się w naszym regionie. Trybuny mają pojemność około 3,5 tysiąca miejsc.

- Od 2006 nosi imię Henryka Reymana, legendy Wisły Kraków i zawodnika Reprezentacji Polski. Jak na ironię, patronat Reymana otrzymał wcześniej niż stadion w Krakowie. Poza meczami jest miejscem mityngów lekkoatletycznych oraz wielokrotną areną finału piłkarskiego Pucharu Polski Kobiet – przypomina serwis stadiony.net.

Henryk Ryman był nie tylko sportowcem, ale też żołnierzem. Walczył w I Wojnie Światowej, wojnie polsko-bolszewickiej i II Wojnie Światowej.

Tuż przed drugą wojną światową i w czasie wojny obronnej 1939 dowodził I batalionem 37 pułku piechoty z Kutna. Został ranny w bitwie nad Bzurą. Jako jeniec trafił do szpitala w Rawie Mazowieckiej. Z powodu ciążącego na nim od 1940 roku wyroku sądu hitlerowskiego skazującego na karę śmierci ukrywał się w Krakowie u Benedyktynek

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama