Reklama

Reklama

Kutnowskie szkoły na dobrym poziomie

Opublikowano: wt, 17 lis 2015 15:47
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na dzisiejszej Sesji Rady Miasta Kutno wiele mówiło się o inwestycjach i postępach związanych bezpośrednio z edukacją i oświatą. Prezydent Zbigniew Wdowiak przedstawił radnym i zgromadzonym gościom stan realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2014/15 w przedszkolach i szkołach na terenie Miasta Kutno. Poinformował również o poziomie wyników sprawdzianu po klasie VI szkoły podstawowej i egzaminu gimnazjalnego oraz wynikach sprawowanego nad nimi nadzoru pedagogicznego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty.

Reklama

Prezydent omówił dziś najważniejsze założenia zrealizowanych planów związanych z edukacją. Mowa była o zapewnieniu warunków funkcjonowania żłobka, przedszkoli i szkół, w tym bezpiecznych i higienicznych warunków nauki, wychowania i opieki nad najmłodszymi dziećmi. Na terenie miasta odbyło się doposażenie przedszkoli i szkół w pomoce dydaktyczne i sprzęt niezbędny do pełnej realizacji podstaw programowych, programów wychowawczych, przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów. Odbywały się też remonty obiektów przedszkolnych i szkolnych, np. remont hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 oraz budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 5.

Prezydent Zbigniew Wdowiak wspominał też o opiece świetlicowej i żywieniu w przedszkolach i szkołach. Jak się okazuje, jedna trzecia uczniów korzysta ze stołówek szkolnych, więc funkcja opiekuńcza w tym przypadku jest niezwykle istotna. Ważną rolę pełni też opieka medyczna w placówkach szkolnych i profilaktyka.

W kwestii wyników końcowych okazało się, że Kutno jest na dobrym poziomie.

- Wyniki końcowe egzaminów zewnętrznych w szkołach podstawowych i gimnazjach są na poziomie powyżej średniej - skwitował Z. Wdowiak. - Kuratorium Oświaty oceniło kutnowskie szkoły również na dobry poziom.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)