Łęczyce jednak zbyt mocne

Łęczyce jednak zbyt mocne - Zdjęcie główne

WydarzeniaOptymizm po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad Księżakiem Łowicz był jednak przedwczesny. Wczoraj AZS WSGK FOL - POL Kutno uległ na własnym terenie zespołowi UKS Łęczyce 74:89.

Przed meczem AZS zajmował dziesiąte miejsce w tabeli II Ligi, a jego wczorajszy przeciwnik plasował się o cztery pozycje wyżej. Różnica ta nie była jednak aż tak widoczna na parkiecie, o wyniku zadecydowała przede wszystkim słaba postawa kutnian w pierwszej kwarcie meczu, którą AZS oddał praktycznie bez walki, gładko przegrywając w tej odsłonie 17:31. Brakowało też skuteczości, w całym meczu jedynie Gołuch zdołał dwukrotnie rzucić za trzy punkty. Radosław Kubala również zagrał poniżej swoich możliwości, zdobywając jedynie 4 oczka.

Przebudzenie kutnowskiej drużyny przyszło w drugiej kwarcie, walka toczyła się pukt za pukt, w tej części gry obie drużyny zdobyły po siedemnaście oczek. Zmiana stron nie odmieniła już obrazu spotkania, AZS cały czas próbował odrobić stratę z pierwszej kwarty, jednak UKS Łęczyce skutecznie bronił kilkupunktowej przewagi. Trzecia kwarta ponownie była remisowa (22:22), a ostatnia odsłona meczu zakończyła się nieznacznym zwycięstwem gości z Łęczyc 19:18. Cały mecz zakończył się rezultatem 74:89 dla przyjezdnych.

Dla AZS punktowali: Gołuch - 13, Karólewski 12, Szczepaniak - 6, Jażdżewski - 10, Rydlewski - 10, Rzońca 2, Depczyński - 4, Kubala - 4, Rajkowski - 9, Kukuczka - 4