Reklama

Lekarka z zarzutami

Opublikowano:
Autor:

Lekarka z zarzutami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już prawie dwa lata trwa śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Kutnie w sprawie tragicznej śmierci półrocznej Basi. W styczniu 2014 roku lekarzom nie udało się pomóc chorej dziewczynce, która zmarła w szpitalu dzień po przyjęciu na oddział. Lekarka pełniąca wtedy dyżur usłyszała ostatnio zarzuty, które postawił jej Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej. O jej winie zdecyduje sąd.Choć nad sprawą czuwa kutnowska prokuratura pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łodzi, to tragicznymi wydarzeniami od początku interesowała się także Naczelna Izba Lekarska. Po prawie dwóch latach byłej już lekarce kutnowskiego szpitala Justynie J. przedstawiono konkretne zarzuty.

- Naczelny rzecznik odpowiedzialności zawodowej bezpośrednio po tragicznych wydarzeniach w kutnowskim szpitalu wszczął postępowanie wyjaśniające na podstawie doniesień medialnych - informuje Katarzyna Strzałkowska z biura prasowego Naczelnej Izby Lekarskiej. - Zarzut przedstawiony lekarce, która 11 stycznia 2014 roku pełniła dyżur na oddziale pediatrycznym Kutnowskiego Szpitala Samorządowego, dotyczy niezachowania należytej staranności oraz zbyt późnego wezwania ordynatora na konsultację, co naraziło dziecko na utratę zdrowia i życia.

Sprawa małej Basi odbiła się echem w całej Polsce. Po tragicznych wydarzeniach Justyna J. nie pracuje już w placówce. Grozi jej nawet wykluczenie z zawodu lekarza.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE