Reklama

Reklama

Literacki świat w "Dziewiątce"

Opublikowano: śr, 25 paź 2017 11:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zarówno uczniowie jak i nauczyciele SP nr 9 przenieśli się wczoraj do krainy bohaterów literackich. Powodem tego było Święto Biblioteki Szkolnej organizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Uczniowe "dziewiątki" chętnie wzięli w nim udział, gdyż była to dla nich okazja do wcielenia się w ulubioną postać z książki. Co więcej, nauczyciele równie chętnie ucharakteryzowali się na wybrane postaci z literatury.

Reklama

W tym dniu uczniowie oprócz atrybutów należących do bohaterów literackich, za których się przebrali, przynieśli książki, z których pochodzą. Dzieci mogły pochwalić się swymi czytelniczymi pasjami, podzielić opiniami i przeżyciami związanymi z przeczytanymi książkami, które je fascynują. Klasy IV-VII rywalizowały ze sobą w przygotowaniu kostiumu postaci, w którą się wcielali. Kreatywności im nie brakło, a swe stroje prezentowali na hali sportowej. Konkurs ten wygrała klasa VI B, w której wszyscy uczniowie postawili na bohaterów literackiej fikcji.

Korytarze szkolne były tego dnia bardzo barwne i zachęcające do wejścia w świat dziecięcych i młodzieżowych lektur. Do prezentowanych wówczas książek, prócz uczniów, chętnie zaglądali rodzice.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)