Marcin Nowakowski wicemistrzem Polski

Marcin Nowakowski wicemistrzem Polski - Zdjęcie główne

WydarzeniaW piątek i sobotę (27,28 kwietnia), w Warszawie odbyły się I Akademickie Mistrzostwa Polski Kick-boxing semi i light contact. Z bardzo dobrej strony pokazał się kutnianin, Marcin Nowakowski, który wywalczył tytuł wicemistrzowski.- Był to najlepszy turniej w wykonaniu Marcina, mój zawodnik stoczył pięć bardzo dobrych walk, co w efekcie przyniosło srebrny medal – mówi trener sekcji kick-boxingu w Kutnie, Aleksander Grabowski – W tym sezonie, osiągnięcia mojego zawodnika przerosły nasze oczekiwania, a bardzo dobre występy i końcowy, duży sukces Marcina, pokazał, że systematyczny, ciężki i dobrze ułożony cykl treningowy przynosi rezultaty - dodaje.

Do turnieju przystąpiła rekordowa ilość studentów, około 150 osób. W kategorii kutnowskiego zawodnika (light contact, do 69 kg) wystartowało 20 osób. W pierwszej walce, student Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, na zawodach reprezentujący barwy AZS WSGK Kutno pokonał Macieja Sługowskiego z AWF Inowrocław, druga walka to zwycięstwo nad Piotrem Stecem (PWSZ Nowy Sącz) i awans do ćwierć finału. W ¼ M. Nowakowski pokonał Konrada Olbrychta (Politechnika Rzeszów) i awansował do czołowej czwórki.

Półfinałowe zwycięstwo nad reprezentantem SGSP Warszawa, Jarosławem Puławskim dawało, przynajmniej srebrny medal. W finale M. Nowakowski musiał uznać wyższość zdobywcy Pucharu Polski, sprzed kilku tygodni, Grzegorza Przybylskiego z ASH Kraków.