Reklama

Marek Piekarczyk akustycznie w KDK

Opublikowano:
Autor:

Marek Piekarczyk akustycznie w KDK - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowski Dom Kultury zaprasza 17 września o godz. 20 na koncert Marka Piekarczyka, bilety w cenie 30 zł już w sprzedaży! Marek Piekarczyk - wokalista, autor tekstów, kompozytor. Śpiewa od 1969 r., karierę zaczynał w zespołach: Biała 21., Sektor A. W 1981r. Został wokalistą grupy TSA i zespół zaczął zyskiwać coraz większy rozgłos. Od 1982 roku TS zaczęło wydawać płyty długogrające a ich utwory okupowały czołowe miejsca na listach przebojów. Grupa została uznana za prekursora heavy metalu w Polsce. W latach 1986-1989 Marek współpracował z Jerzym Gruzą i Teatrem Muzycznym Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze "Jesus Christ Super Star ".

Z Teatrem Muzycznym zagrał w przeszło 200 spektakli w Polsce i za granicą (USA, Kanada, Finlandia, Rosja) przyjętych entuzjastycznie przez krytykę i widownię. W latach 1990–1991 artysta śpiewał w zespole Balls' Power, z którym nagrał płytę „XES”. W latach 1992–1998 Piekarczyk mieszkał wraz z rodziną w Nowym Jorku, gdzie oprócz pracy w różnych zawodach, koncertował z miejscowymi artystami występował dla amerykańskiej Polonii. Po powrocie z USA Marek Piekarczyk stworzył projekt „Marek Piekarczyk i Przyjaciele” i koncertował w Polsce. W 2002r. reaktywowano zespół TSA w oryginalnym składzie, co zaowocował bardzo dobrze przyjętą płytą „Proceder” wydaną w 2004r. Nakładem Metal Mind Productions. W marcu 2007 ukazała się płyta „Yugopolis”, na której m.in. pojawiły się dwa utwory zaśpiewane przez Marka oraz z tekstami jego autorstwa: „Gdzie jest nasza miłość”i ”Czy pamiętasz?”. Płyta osiągnęła status „złotej” już w pierwszym dniu sprzedaży. W 2008r. Piekarczyk został zaproszony do symfoniczno-rockowego projektu „Night Rider Symphony”. W listopadzie 2008, wystąpił wraz z NRS, chórem i chicagowską orkiestrą w Harris Theater - Chicago, na koncercie inaugurującym XX Festiwal Filmu Polskiego w USA. 24. października 2009. roku ukazała się solowa płyta Marka Piekarczyka zatytułowana „Źródło”. Teledysk promujący płytę - „Nie zawrócę” został nakręcony na Syberii na zamarzniętym jeziorze Bajkał. Marek Piekarczyk bierze udział w wielu projektach artystycznych, w ramach których nagrywa i koncertuje. W 2010r. nagrał m.in. piosenkę „Wspomnienie” na płycie „Cudowny świat” dla Fundacji im. Prof. Religi, w 2011. nagrał utwór „Co u Ciebie” na płycie „Odnalezione piosenki Bogdana Łyszkiewicza”.

Marek Piekarczyk regularnie koncertuje z zespołem TSA i ze swoim projektem „Marek Piekarczyk Akustycznie”. Towarzyszą mu muzycy: Tadeusz Apryjas i Jacek Borowiecki. Marek bierze równie¿ udział w spektaklu „Klenczon – Poemat Rockowy” oraz w wydarzeniu artystycznym „Kazania Świętokrzyskie” razem z Józefem Skrzekiem, Antymosem Apostolisem i Chórem „Oktoich”. Od lutego 2013. roku, występuje w programie TVP2 – „The Voice of Poland” jako jeden z trenerów – właśnie zakończyła się czwarta edycja tego programu z jego udziałem. Marek Piekarczyk odebrał „Telekamerę 2013” dla „VOP” jako najlepszego programu muzycznego i był nominowany do nagrody „Wiktora” jako „Osobowość telewizyjna 2013.” Marek często zaprasza swoich „podopiecznych” z VOP i koncertuje z nimi w ramach projektu: „Marek Piekarczyk i Przyjaciele z The Voice of Poland”. W listopadzie 2014r. ukazała się autobiografia Marka „Zwierzenia Kontestatora”, książka w postaci wywiadu rzeki przeprowadzonego przez Leszka Gnoińskiego. Marek Piekarczyk wraz z Tadeuszem Apryjasem i Jackiem Borowieckim pracują obecnie nad nowym materiałem studyjnym, którego premiery możemy się spodziewać w 2015r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE