Reklama

Masz tę naklejkę? Możesz uniknąć mandatu

Opublikowano:
Autor:

Masz tę naklejkę? Możesz uniknąć mandatu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z powodu nikłych rezultatów policyjnego protestu, funkcjonariusze nasilają swoje działania. Brak porozumienia z władzami spowodował rozszerzenie formuły protestu o zastosowanie strajku włoskiego. Protestujący mundurowi rozdają również specjalne naklejki uczestnikom ruchu drogowego.

- Między służbami mundurowymi a Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji wciąż nie doszło do porozumienia, dlatego planujemy zaostrzenie protestu poprzez zastosowanie strajku włoskiego, polegającego na przesadnie drobiazgowym i skrupulatnym wykonywaniu zadań służbowych i przestrzeganiu wszelkich przepisów, co w konsekwencji opóźni działanie funkcjonariuszy - czytamy na oficjalnym portalu Niezależnego Samodzielnego Związku Zawodowego Policjantów

Na początku akcji policjanci oflagowali komendy i radiowozy. Potem rozszerzyli protest i zamiast mandatów zaczęli stosować pouczenia. Teraz natomiast mundurowi wchodzą w kolejną formę protest - od 16 sierpnia ruszyła "Akcja naklejka". Funkcjonariusze zaczęli bowiem rozdawać kierowcom naklejki z napisem popierającym ich akcję.

- Osoby poruszające się samochodami oznaczonymi takimi naklejkami będą mogły liczyć na wyrozumiałość podczas kontroli drogowych – zapowiadają.

Akcja jest adresowana do wszystkich kierujących, którzy swoją postawą będą wspierać policjantów, a ich pojazdy będą oznaczone specjalną naklejką.

- Taryfa ulgowa nie będzie jednak stosowana wobec piratów drogowych, pijanych kierowców oraz tych, którzy notorycznie łamią przepisy – zaznaczają związkowcy.

Dystrybucją takich znaczków zajmują się wszyscy protestujący policjanci, czyli należący do Komitetu Protestacyjnego Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. Funkcjonariusze tłumaczą, że takie działania wcale nie przyczynią się do obniżenia bezpieczeństwa na drogach. Wręcz przeciwnie, kierowcy będą mieli świadomość, że policjant zatrzymujący do kontroli jest po to, aby udzielić porady i pomóc, a nie wypisywać mandaty. Oznacza to, że dzięki tej kampanii bezpieczeństwo na drodze będzie się poprawiać.

Mundurowi zaznaczają, że akcja nie zostanie zawieszona dopóki nie dojdą do jakiegokolwiek porozumienia z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz z Rządem.

- Jak dotąd, ani Komitetowi Protestacyjnemu Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, ani też Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych reprezentującej interesy wszystkich polskich funkcjonariuszy nie udało się osiągnąć żadnego porozumienia" - dodają.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE