Reklama

Miało być na ochronę przeciwpożarową, będzie na przebudowę wejścia

Opublikowano:
Autor:

Miało być na ochronę przeciwpożarową, będzie na przebudowę wejścia  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W porządku obrad sesji Rady Powiatu Kutnowskiego znalazł się punkt dotyczący zmian w budżecie na ten rok. Jedną z nich była zmiana przeznaczenia dotacji celowej w wysokości 150 tys. zł.

Środki te zabezpieczone zostały już wcześniej. Wówczas, gdy podejmowano stosowną uchwałę, miały zostać one przeznaczone na ochronę przeciwpożarową w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym, co zresztą potwierdziła skarbik powiatu. Decyzja o zabezpieczeniu kwoty w wysokości 150 tys. zł na ten cel spowodowana była zaleceniami straży pożarnej po tragicznym wypadku, do jakiego doszło w marcu tego roku.

Cel dotacji uległ jednak zmianie. Prezes kutnowskiej lecznicy Andrzej Pietruszka wnioskował bowiem o fundusze z powiatu na przebudowę strefy wejścia do szpitala oraz budowę pochylni dla niepełnosprawnych. Inwestycję tę wsparło też Miasto.

Dlatego też podjęto decyzję o przekazaniu tych środków na inwestycję mającą na celu poprawę wyglądu i funkcjonalności wejścia do budynku szpitala. Projekt uchwały w tej sprawie radni przyjęli 16 głosami.

Jak jednak zapewniał w trakcie wczorajszej sesji starosta Daniel Kowalik:

- Szpital zamontował już czujki dymu na jednym z oddziałów wewnętrznych, na niektórych oddziałach pojawiły się także czujki alarmujące o zagrożeniu, które uzyskano od Wojewódzkiej Straży Pożarnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE