Reklama

Reklama

Miasto będzie gotowe na wszystko. Od poniedziałku działa...

Opublikowano: 9 listopada 2017 15:14
Autor:

Miasto będzie gotowe na wszystko. Od poniedziałku działa... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prognozowanie zagrożeń na terenie Kutna, informowanie o nich mieszkańców oraz przedstawienie prezydentowi miasta wniosków dotyczących działań ujętych w miejskim planie zarządzania kryzysowego. To podstawowe zadania miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego, który w poniedziałek został powołany przez Zbigniewa Burzyńskiego.

Reklama

Poprzednie zarządzenie w tej sprawie, które weszło w życie w 2011 roku przestało więc obowiązywać. W myśl nowego zarządzenia, przewodniczącym zespołu będzie prezydent, I wiceprzewodniczącym zastępca prezydenta, natomiast II wiceprzewodniczącym naczelnik wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego.

Oprócz nich w skład zespołu wejdą kierownik biura prasowego, komendant straży miejskiej, naczelnicy wydziałów urzędu miasta i inspektorzy wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. Oprócz tego zespół będą tworzyć przedstawiciele kutnowskiej policji, straży pożarnej, sanepidu i inspektoratu weterynarii, prezesi MZK i PWiK, dyrektor MOPS i przedstawiciel Przedsiębiorstwa Robót Drogowych.

Siedzibą Zespołu będzie budynek urzędu miasta, natomiast zapasową siedzibą będzie budynek szkoły Podstawowej nr 9.

Zespół będzie pracował w trakcie posiedzeń w oparciu o roczny plan pracy. Będzie można także zwołać posiedzenie Zespołu w trybie natychmiastowym na wniosek jego przewodniczącego lub członka. W zależności od potrzeb, posiedzenia zespołu będą mógł odbywać się w niepełnym składzie. Przewodniczący zespołu będzie decydował o tym, jakie informacje związane z zagrożeniami będą przekazywane opinii publicznej.

Na przewodniczącym, jego zastępach oraz członkach Zespołu będzie spoczywać szereg obowiązków, które mają zapewnić gotowość do działania i szybkiej interwencji w przypadku np. klęski żywiołowej. Mieszkańcy naszego miasta mają mieć dzięki temu czas i możliwości, aby odpowiednio się przygotować.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)
 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  P

  Fajnie by było jakby miasto pomyślało nad informowaniem mieszkańców drogą SMS!W mniejszych miastach "dla chętnych" już to funkcjonuje i się sprawdza. W związku z zagrożeniami które stwarza np. nasza strefa przemysłowa bardzo by się to przydało.

 • 4 lata temu | ocena +6 / -6

  JaJa

  I wyjdzie jak zwykle; "wacek, pupa i kamieni kupa".

 • 4 lata temu | ocena +2 / -2

  zyx

  Aby tylko spotykali się na tematy prewencyjne, kataklizmów nie chcemy:)