"Miejscy" gromią w sparingu

"Miejscy" gromią w sparingu - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno rozbił w meczu sparingowym czwartoligowy MKP Zgierz 5:0.Bramki dla "Miejskich" zdobyli Sylwek Płacheta (dwie), Rafał Kubiak, Mariusz Jakubowski i Michał Rosiak.Spotkanie,podobnie jak w ubiegłym tygodniu odbyło się na boisku łowickiegoOSiR-u, jednak tym razem gospodarze wzorowo wywiązali się ze swoichobowiązków i boisko było bardzo dobrze przygotowane.Na zdjęciu zdobywca dwóch goli, Sylwester Płacheta. (fot. archiwum)

W drużynieprowadzonej przez Pawła Ślęzaka pojawiło się trzech testowanychzawodników. Piotr Gawlik (Pelikan Łowicz) rozegrał 90 minut, KonradBolimowski 60 (ostatnio Pelikan Łowicz), zaś Mateusz Turkowski (OrzełParzęczew) zagrał całą drugą połowę.

Od pierwszej do ostatniejminuty sobotniego sparingu było widać, w jakich ligach grają obazespoły. - Przeważaliśmy w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Nieuwłaczając rywalowi ze Zgierza, było widać przepaść między MKS a MKP.Gdybyśmy grali "na bramki", to bez problemu wynik mógłby być o wielewyższy. - podsumował kierownik Andrzej Królak.

Do przerwy"Miejscy" gładko prowadzili 3:0. W 15. minucie wynik otworzył RafałKubiak, który wpisał się na listę strzelców po ładnym uderzeniu zdystansu. Dwadzieścia minut później kombinacyjną akcję golem zakończyłSylwek Płacheta, zaś dwie minuty przed końcem pierwszej połowy MariuszJakubowski wykorzystał rzut karny.

W drugich czterdziestu pięciuminutach między słupkami kutnowskiej świątyni pojawił się testowanyMateusz Turkowski, który zmienił Michała Sokołowicza. Obaj bramkarzenie mieli jednak okazji do pokazania swoich bramkarskich umiejętności.Czterdzieści pięć minut zagrał także Gracjan Sobczak, który zmieniłTomasza Czajkowskiego.

Druga odsłona meczu przyniosła dwatrafienia. W 60. minucie swoją drugą bramkę zdobył Sylwester Płacheta,zaś w 84. minucie wynik ustalił Michał Rosiak. Międzyczasie na boiskuzameldował Piotr Michalski, który zmienił testowanego KonradaBolimowskiego.

- Dzisiejszy sparing mogę ocenić jako bardzopożyteczny. Zrealizowaliśmy niemalże sto procent przedmeczowych założeńi możemy być zadowoleni. Przeprowadziliśmy tylko dwie zmiany, ponieważw niedzielę o godzinie 11.00 drugi zespół gra sparing z Astrą Zduny iwtedy przyjrzymy się reszcie zawodników. - dodał kierownik.

MKS Kutno - MKP Zgierz 5:0 (3:0)
1:0 Rafał Kubiak 14 min.
2:0 Sylwester Płacheta 34 min.
3:0 Mariusz Jakubowski 43 min.
4:0 Sylwester Płacheta 60 min.
5:0 Michał Rosiak 86 min.

MKS Kutno: Sokołowicz (46 Turkowski) - Kaczor, Dopierała, Gawlik, Znyk - KonradBolimowski (60 Piotr Michalski), Jakubowski, Kubiak, Czajkowski (46Sobczak) - Płacheta, Rosiak

Więcej informacji i codzienne relacje z przygotowań MKS do rundy wiosennej tylko na www.mks.kutno.net.pl!