Reklama

Mieszkańcy gminy odznaczeni!

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy gminy odznaczeni! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 22 czerwca w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim, wojewoda łódzki - Zbigniew Rau wręczył trzem zasłużonym mieszkańcom gminy Kutno odznaczenia nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczony został Marian Serek – wieloletni Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Komadzynie oraz były radny gminy Kutno. Początkowo był członkiem OSP w Sierakowie, jednak w 1975 roku wstąpił w szeregi OSP w Komadzynie i 2001 roku został wybrany Prezesem OSP. Dzięki jego zaangażowaniu, z dniem 30 marca 2005 roku jednostka OSPw Komadzynie została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, jako jedna z najbardziej aktywnych w powiecie kutnowskim.

W 1990 roku Marian Serek został wybrany radnym gminy Kutno i pełnił tę funkcje przez trzy kadencje. W latach 1998-2002 był członkiem Zarządu Gminy Kutno. Jego zaangażowanie przyczyniło sie do poprawy bazy lokalowo-garażowej we wszystkich jednostkach OSP z terenu gminy Kutno. Jest bardzo dobrym organizatorem, posiada ogromny zasób wiedzy i wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu może służyć radą i pomocą wszystkim druhom.

Jego starania sprawiły, że OSP w Komadzynie jest bardzo dobrze wyposażona i posiada sprzęt nieodbiegający standardom Państwowej Straży Pożarnej, co sprawia, że jest najbardziej aktywną jednostka w gminie Kutno pod względem wyjazdów do pożarów i miejscowych zagrożeń.

Kolejnym odznaczonym jest Jerzy Kostrzewa. Otrzymał on z rąk Wojewody Łódzkiego Brązowy Krzyż Zasługi. Pan Kostrzewa od 1985 roku działa w strukturach Ochotniczej Straży Pożarnej we Wroczynach, a od 2006 roku pełni funkcje Prezesa OSP. Od chwili objęcie przez niego tej funkcji następowała systematyczna poprawa działalności jednostki. Jako Prezes Pan Jerzy Kostrzewa potrafi zmobilizować druhów do aktywnej pracy społecznej, szuka nowych możliwości i źródeł finansowania OSP, a także wykazuje ogromne zaangażowanie w pracę z młodzieżą szkolną ze Szkoły Podstawowej we Wroczynach. Dzięki temu uczniowie po opuszczeniu murów szkoły zasilają szeregi OSP we Wroczynach. W 1998 roku Pan Kostrzewa został wybrany radnym gminy Kutno i pełnił tę funkcję do 2002 roku. Ponownie wybrany został w 2014 roku i jest radnym obecnej kadencji. Pełniąc funkcje radnego i członka Komisji Rewizyjnej wykazuje wiele osobistego zaangażowania w poprawę stanu ochrony przeciwpożarowej gminy Kutno.

Brązowy Krzyż Zasługi otrzymał także Mirosław Karczewski – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzegocinie, który w jej strukturach działa od 1984 roku, pełniąc kolejno funkcje strażaka-ratownika, kierowcy, konserwatora sprzętu, członka zarządu, a od 2006 roku – Prezesa OSP. Pod jego kierownictwem Ochotnicza Straż Pożarna w Strzegocinie poszerzyła swe szeregi, uaktywniła współpracę z miejscową społecznością w zakresie prewencji przeciwpożarowej i współpracy z młodzieżą szkolną. Dzięki jego inicjatywie i osobistemu wkładowi pracy, dokonano w ciągu ostatnich kilku lat dwukrotnej rozbudowy i modernizacji strażnicy OSP, poprawiając znacznie funkcjonalność pomieszczeń, ich estetykę i wyposażenie. Pełniąc funkcje kierowcy i konserwatora Pan Mirosław Karczewski dbał zawsze o utrzymanie sprzętu i samochodu pożarniczego w ciągłej sprawności i gotowości bojowej, poświęcając swój czas, dokonując nieodpłatnie wielu koniecznych napraw.

Podczas pełnienia funkcji prezesa przez Mirosława Karczewskiego następowała systematyczna poprawa poziomu działalności jednostki. Potrafi on zmobilizować innych do aktywnej pracy społecznej
i zachęcić okoliczna młodzież do wstępowania w szeregi OSP.

W uroczystości wręczenia odznaczeń na zaproszenie wojewody łódzkiego wziął udział także wójt Gminy Kutno – Jerzy Bryła.

(na zdjęciu nr 1 w górnym rzędzie od prawej: Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi – Jarosław Wlazłowski, Wojewoda Łódzki – Zbigniew Rau, Wójt Gminy Kutno – Jerzy Bryła,

w dolnym rzędzie od prawej: Mirosław Karczewski, Jerzy Kostrzewa, Marian Serek )

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE