MKS lepszy od pierwszoligowca

MKS lepszy od pierwszoligowca - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno wygrał w meczu sparingowym z pierwszoligowym Turem Turek2:1 (1:1). Gole dla "Miejskich" zdobyli Mariusz Jakubowski orazSylwester Płacheta.Oba zespoły do środowej potyczkiprzystąpiły w najsilniejszych składach. W zespole pierwszoligowcazagrali wszyscy nowo pozyskani gracze w tym Dariusz Stachowiak orazDawid Bartos, którzy wystąpili łącznie w niemalże 90 spotkaniachekstraklasy. Galeria z meczu >>

W pierwszej połowie więcej zagrożenia pod bramką rywala stwarzalipiłkarze prowadzeni przez Pawła Ślęzaka. W 15. minucie świetnedośrodkowanie Sylwestra Płachety na bramkę mógł zamienić Michał Rosiak,jednak jego strzał z woleja zza pola karnego trafił w poprzeczkę. Kilkachwil później MKS znów zagroził bramce Tura, jednak tym razem TomaszCzajkowski nieczysto uderzył futbolówkę, a ta przeleciała daleko oboksłupka. Międzyczasie goście zdobyli gola, jednak sędzia boczny słuszniedopatrzył się pozycji spalonej.Wpierwszej połowie więcej zagrożenia pod bramką rywala stwarzalipiłkarze prowadzeni przez Pawła Ślęzaka. W 15. minucie świetnedośrodkowanie Sylwestra Płachety na bramkę mógł zamienić Michał Rosiak,jednak jego strzał z woleja zza pola karnego trafił w poprzeczkę. Kilkachwil później MKS znów zagroził bramce Tura, jednak tym razem TomaszCzajkowski nieczysto uderzył futbolówkę, a ta przeleciała daleko oboksłupka. Międzyczasie goście zdobyli gola, jednak sędzia boczny słuszniedopatrzył się pozycji spalonej.

W 32. minucie w polu karnymprzeciwników padł Tomasz Czajkowski, który został sfaulowany przezPiotra Skokowskiego i sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do piłkipodszedł kapitan Mariusz Jakubowski i pewnym strzałem dał prowadzenie"Miejskim". Niestety radość z gola nie trwała zbyt długo. Stodwadzieścia sekund poźniej Tomasz Garwicki podyktował jedenastkę dlapierwszoligowców i Łukasz Adamski doprowadził do remisu.

Wkolejnych minutach "żółto-niebiescy" przeprowadzili kilka groźnychakcji prawą flanką, gdzie świetne zawody rozgrywał Tomasz Czajkowski."Czaja" wielokrotnie mijał rywali niczym tyczki slalomowe i stwarzałzagrożenie pod bramką Tura.

W przerwie trener Ślęzak zdecydowałsię na tylko jedną korektę w skłądzie. Od 46. minuty występ rozpocząłAdam Grzybowski, który zastąpił Konrada Bolimowskiego. W zespole zTurka na boisku pojawili się m.in. doświadczony Dawid Bartos oraz byłynapastnik ŁKS Dariusz Stachowiak.

Po zmianie stron inicjatywęprzejęli piłkarze prowadzeni przez Przemysława Cecherza. Już pięć minutpo wznowieniu gry turkowianie mogli objąć prowadzenie, jednak strzałjednego z napastników o centymetry minął słupek bramki strzeżonej przezMichała Sokołowicza. Przez kolejnych dwadzieścia minut Tur nadal miałwięcej z gry, jednak bardzo dobrze spisywała się kutnowska defensywa,która udaremniała ataki przyjezdnych. Po godzinie gry na boiskuzameldowali się Rafał Jankowski oraz Marcin Panek. "Jankes" zmieniłMichała Rosiaka, zaś "Cinek" wszedł w miejsce strzelca pierwszej bramki.

W70. minucie niespodziewanie na prowadzenie wyszli "Miejscy". Pięknymkrosem z głębi pola popisał się Rafał Kubiak, a Sylwestrowi Płachecie wsytuacji sam na sam z Witoldem Sabelą nie pozostało nic innego jakumieścić futbolówkę w siatce.

Trzy minuty później fatalny błądpopełnił sędzia Tomasz Garwicki, który po ewidentnym faulu MichałaSokłowicza nie podyktował rzutu karnego dla Tura. Mało tego, arbiterukarał czerwoną kartką jednego z pierwszoligowych graczy,który wdosadny sposób okazywał swoje niezadowolenie. Równie podirytowany byłPrzemysław Cecherz, który wbiegł na murawę i wdał się w daremnądyskusję z sędzią.

Goście w doliczonym czasie gry moglidoprowadzić do remisu, jednak piłka zatrzymała się na poprzeczce.Chwilę potem zabrzmiał ostatni gwizdek i MKS niespodziewanie wygrał zpierwszoligowym Turem Turek 2:1 (1:1).

- W środę po maratonie dziewięciu wyjazdowych sparingów, po raz pierwszy tej zimy zagraliśmy na własnym terenie i był nasz pierwszy mecz na naturalnej nawierzchni. Trudno nie być zadowolonym, gdy wygrywa się z pierwszoligowcem. Trzeba jednak sobie otwarcie powiedzieć, że w drugiej połowie Tur miał więcej z gry i wydaje się, że sędzia powinien podyktować gościom rzut karny. - podsumował spotkanie z Turem Turek trener Ślęzak.

MKS Kutno - Tur Turek 2:1 (1:1)
1:0 Mariusz Jakubowski 30 min. (karny)
1:1 Łukasz Adamski 32 min. (karny)
2:1 Sylwester Płacheta 70 m min.

MKS Kutno: MichałSokołowicz - Bartosz Kaczor, Marcin Dopierała, Piotr Gawlik, ŁukaszZnyk - Tomasz Czajkowski (82 Gracjan Sobczak), Mariusz Jakubowski (68Marcin Panek), Rafał Kubiak, Konrad Bolimowski (46 Adam Grzybowski) -Sylwester Płacheta, Michał Rosiak (62 Rafał Jankowski).

Tur Turek: SławomirJanicki (46 Witold Sabela) - Patryk Lipiński, Sebastian Madera (46Marcin Kiczyński), Dariusz Imbiorowicz, Petr Kaspřák (46 Dawid Bartos)- Piotr Bieniek (46 Paweł Olszewski), Łukasz Adamski (46 Robert Hyży),Radosław Pruchnik (46 Adam Łagiewka), Piotr Skokowski (46 DariuszStachowiak) - Damian Sędziak (46 Igor Witczak), Rafał Różycki (46 RafałBałecki).