MKS wygrywa z Górnikiem Konin

MKS wygrywa z Górnikiem Konin - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno w meczu sparingowym rozgrywanym we Włocławku wygrał zGórnikiem Konin 1:0. Zwycięską bramkę z rzutu karnego strzelił kapitan"Miejskich" Mariusz Jakubowski.W sobotę trener Paweł Ślęzakpo raz kolejny desygnował do gry żelazną jedenastkę, która wiosnąprawdopodobnie będzie walczyła o punkty na trzecioligowym froncie. Wpodstawowym składzie wybiegli Piotr Gawlik oraz Konrad Bolimowski,których od angażu w klubie z Kościuszki 26 dzielą jedynie drobneformalności.

W pierwszej połowie więcej z gry mieli piłkarze zKonina, którzy długo utrzymywali się przy piłce. Oba zespoły byłybardzo dobrze zorganizowane w defensywie i gra toczyła się głównie wśrodku boiska. Mimo, iż brakowało dogodnych sytuacji strzeleckich,widowisko było prowadzone w szybkim tempie i mogło się podobać.

Poprzerwie inicjatywę przejęli "Miejscy", którzy w końcówce spotkaniaobjęli prowadzenie. W 79. minucie ofensywną akcją popisał się obrońcaPiotr Gawlik, który został nieprzepisowo powstrzymany w polu karnymGórnika i sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do piłki ustawionej najedenastym metrze podszedł Mariusz Jakubowski i pewnym strzałemwyprowadził kutnian na prowadzenie.

Dobre okazje do wpisania sięna listę strzelców mieli ponadto Sylwester Płacheta oraz wprowadzony poprzerwie Rafał Jankowski, jednak futbolówka nie chciała znaleźć drogido siatki rywali. Swoją szansę na zdobycie gola mieli także zawodnicy zKonina, ale na ich nieszczęście piłka po ładnym technicznym strzale niezatrzepotała w bramce kutnian i mecz zakończył się skromnym zwycięstwem"żółto-niebieskich".

MKS Kutno - Górnik Konin 1:0 (0:0)
1:0 Mariusz Jakubowski 79 min. (karny)

MKS Kutno: Sokołowicz(70 Sawicki) - Kaczor (65 Bartczak), Dopierała, Znyk, Gawlik -Czajkowski (65 Panek), Kubiak, Jakubowski, Konrad Bolimowski -Płacheta, Rosiak (46 Jankowski)

Więcej informacji i codzienne relacje z przygotowań MKS do rundy wiosennej tylko na www.mks.kutno.net.pl!