Reklama

Moda na Grunwald nie przemija

Opublikowano:
Autor:

Moda na Grunwald nie przemija - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ceny lokali mieszkalnych na rynku wtórnym w Kutnie pikują w dół. Zdaniem ekspertów ten trend się utrzyma. I na razie nie są w stanie tego zmienić kolejne miejsca pracy tworzone w kutnowskiej podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.Mała zasobność portfeli, a przede wszystkim trudna dostępność kredytów hipotecznych sprawia, że trwa bessa na rynku lokali mieszkalnych.

- Kredyt otrzymują niemal wyłącznie osoby z umową na czas nieokreślony, co znacznie ogranicza popyt - mówi Dariusz Puchała, pośrednik nieruchomości. - Spadek cen na rynku wtórnym wiąże się również ze wzrostem zainteresowaniami nieruchomościami na rynku pierwotnym, które są budowane w wyższym standardzie.

Tymczasem obecnie cenę lokalu na rynku wtórnym można wynegocjować od 2000 do 2600 zł za metr. Na wartość lokalu wpływ ma stan wykończenia i lokalizacja. Najszybciej sprzedają się mieszkania na pierwszym i drugim piętrze, najmniejszym zainteresowaniem - te na parterze i ostatnim piętrze. Najwyższą wartość za metr mają lokale dwupokojowe.

Nie bez znaczenia jest również położenie budynku. W cenie jest przede wszystkie osiedle Grunwald położone blisko centrum. Najmniejszą wartość mają lokale na Łąkoszynie. Na tym osiedlu niechętnie kupują mieszkania przede wszystkim ludzie młodzi. Od Łąkoszyna odstrasza przede wszystkim brak odpowiedniego zaplecza handlowo-usługowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE