Reklama

Reklama

Na podwórku w Kutnie wylądował… łabędź. Prawdopodobnie przestraszył się petard [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na jednym z podwórek w centrum Kutna wylądował łabędź. Ptak prawdopodobnie został wystraszony wystrzałami petard.

Reklama

Do tej niecodziennej wizyty doszło wczoraj późnym popołudniem na podwórku jednego z dziennikarzy naszej redakcji znajdującego się niedaleko rzeki Ochni i zalewu przy targowicy. Łabędź na widok człowieka mocno się wystraszył, próbował wzbić się w powietrze, bezskutecznie – uderzył w bramę.

Na szczęście nie stało mu się nic poważnego. Dzikie zwierzęta – podobnie jak te domowe – często źle znoszą wystrzały petard. Prawdopodobnie dlatego zdezorientowany ptak znalazł się w centrum miasta. 

Ponieważ podwórko znajduje się blisko ruchliwej drogi zadzwoniliśmy do pana Artura Paula ze stowarzyszenia „Pomagam Bocianom” by doradził, co w tej sytuacji zrobić.

Wyjścia są dwa – albo dać zwierzęciu spokój i liczyć na to, że samo sobie poradzi (w tym przypadku ptak miał wystarczająco miejsca, by wzbić się w powietrze i odlecieć w stronę targowicy), lub najlepiej w 2-3 osoby próbować go odłowić i wypuścić na najbliższym akwenie wodnym.

Po kilkunastu minutach podjęliśmy próbę złapania zwierzęcia lecz… ptak zniknął. Najprawdopodobniej udało mu się samodzielnie wydostać.

Dziś widzieliśmy łabędzia niedaleko Ochni więc możliwe, że to ten sam ptak.

Wiele organizacji apeluje, by w okresie noworocznym powstrzymać się od używania petard właśnie dlatego, by uniknąć podobnych sytuacji, oraz by oszczędzić stresu naszym domowym zwierzętom.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy