Reklama

Reklama

Na rajdzie z Mikołajem

Opublikowano: wt, 8 gru 2015 12:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dniu 5 grudnia łęczycki Oddział PTTK zorganizował rajd pieszy, który zamykał turystyczne zmagania dzieci i młodzieży szkolnej na Ziemi Łęczyckiej w mijającym 2015 roku. W wielkiej paradzie mikołajów wzięło udział ponad 1300 osób z kilkudziesięciu placówek szkolnych z terenu powiatu łęczyckiego, kutnowskiego i poddębickiego oraz turystów indywidualnych z całego województwa łódzkiego.Wśród tak licznej rzeszy uczestników była również 64-osobowa grupa uczniów Gimnazjum w Ostrowach pod opieką Eweliny Kołomłockiej, Elżbiety Marczak, Agnieszki Czerniawskiej, Renaty Tokarskiej i Kornela Kołomłockiego.

Reklama

Przed wyruszeniem w trasę, która liczyła 4 km i wiodła ulicami miasta, każdy uczestnik otrzymał czapkę mikołajkową i okolicznościowy znaczek. Barwny korowód przemaszerował od ulicy Zachodniej do Placu T. Kościuszki w eskorcie radiowozów policyjnych i motorowych mikołajów z Klubu Motocyklowego BORUTA MC POLAND. Kolorowa i głośna parada mikołajów, śnieżynek, bałwanów i reniferów wzbudziła wielką ciekawość i zainteresowanie mieszkańców miasta, którzy z okien swoich domów pozdrawiali śpiewających i maszerujących przy akompaniamencie różnych instrumentów turystów.

Na mecie, przed Urzędem Miasta, odczytano nazwiska laureatów ogłoszonego na początku roku konkursu na „Najaktywniejszego Turystę w Oddziale PTTK Ziemi Łęczyckiej w Łęczycy w 2015 roku.” Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe odznaki. Odbyło się również uroczyste ślubowanie nowo przyjętych członków PTTK. W gronie pasowanych na turystę znalazło się 16 członków ostrowskiego SKKT. Na zakończenie imprezy wszystkich uczestników obdarowano bogatymi paczkami ze słodyczami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)