Reklama

Reklama

Na terenie zakładu palił się samochód [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na terenie jednego z zakładów w naszym regionie palił się samochód osobowy. Wszystko relacjonują strażacy ochotnicy z pobliskiego Lubienia Kujawskiego, którzy podkreślają, że nie było żadnego zagrożenia, a gaszenie pożaru było elementem pokazu i ćwiczeń.

Reklama

W Zakładzie Polcalc Nawozy Wapniowe odbyła się piknik rodzinny, który został zorganizowany dla pracowników i ich rodzin. 

- Piknik odbył się 17.09.2022 r. w ramach Dni bezpieczeństwa, które są organizowane co roku w przedsiębiorstwach należących do grupy Lafarge Polska. Podczas pikniku, na który zostaliśmy zaproszeni wraz ze swoimi rodzinami mieliśmy możliwość zademonstrować: wyciąganie poszkodowanego z samochodu, przy użyciu nożyc hydraulicznych; udzielanie pierwszej pomocy osobom rannym; gaszenie płonącego pojazdu – opisują druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubienia Kujawskiego.

Podkreślają, że przygotowane epizody były również ćwiczeniami dla nich samych, dzięki którym mogli doskonalić swoje umiejętności. Pokazy były interesujące zarówno dla bawiących się na pikniku dzieci, jak i dorosłych.

- Najmłodsi mogli sami zadzwonić do dyspozytora pod numer 112 i zgłosić pożar, poćwiczyć wykonywanie RKO pod okiem zawodowego ratownika medycznego, potrzymać nożyce hydrauliczne i wsiąść do samochodów straży pożarnej. A najstarsi mogli zadawać pytania zawodowcom – relacjonują druhowie.

OSP firmie Polcalc Nawozy Wapniowe za zaproszenie na piknik. Warto dodać, że zakład ufundował druhom polary strażackie i inne upominki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy