Reklama

Negatywnie oceniamy kutnowski szpital

Opublikowano:
Autor:

Negatywnie oceniamy kutnowski szpital - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pracę Rady Miasta oceniamy na trójkę, z kolei prezydentowi przyznaliśmy czwórkę. Nie jesteśmy zadowoleni z pomocy społecznej w naszym mieście, kiepsko oceniamy dostęp do lekarzy specjalistów, a najgorzej działalność Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.Doktor Cezary Trutkowski z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego opowiadał dziś w Urzędzie Miasta o wynikach badań w zakresie warunków życia i jakości usług publicznych w Kutnie. Ankiety przeprowadzono w IV kwartale 2012 r. oraz na początku tego roku.

Grupa kilku ankieterów odwiedziła w tym czasie ponad 370 losowo wybranych adresów, z których udało się pozyskać 280 wypełnionych ankiet.

- W Kutnie znajduje się ponad 16 tys. domostw, do przeprowadzenia ankiety wybraliśmy 370 gospodarstwa domowe. Prosiliśmy respondentów o to, by kwestie poruszane w ankiecie przedyskutowali w swoim gronie i dopiero potem udzielili odpowiedzi. Z ankiet wyłania się obraz miasta w oczach mieszkańców. Nie oznacza to oczywiście, że taka jest rzeczywistość - mówił dr Cezary Trutkowski.

Z przeprowadzonych badań wynika m.in., że 36 proc. mieszkańców ma wykształcenie wyższe, 46 proc. utrzymuje się z renty lub emerytury oraz że 60 proc. posiada własne mieszkanie. Połowa z nas jest zadowolona z tego, że tu mieszka. Dodatkowo prawie połowa interesuje się tym, co dzieje się w mieście. Większość swoją wiedzę o regionie czerpie z mediów lokalnych.

W ankietach wystawiliśmy też ocenę funkcjonowania miejskiego samorządu - prezydenta i Rady Miasta.. Pracę prezydenta oceniliśmy na 3,97 (w sześciostopniowej skali), z kolei rady na 3,07. Ankieterzy pytali nas również o ocenę oświaty w mieście, Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz służby zdrowia. Najgorzej wypadł Kutnowski Szpital Samorządowy.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE