Reklama

Nie daj się oszukać - sprawdź paragon

Opublikowano:
Autor:

Nie daj się oszukać - sprawdź paragon - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kutnie informuje, iż podczas letnich wakacji ruszyła kolejna, zainicjonowana przez Ministerstwo Finansów, odsłona akcji paragonowej pod hasłem: "Nie daj się oszukać- Sprawdź paragon".Celem akcji jest zachęcenie kupujących nie tylko do brania, ale także do sprawdzania paragonów wydawanych z kas fiskalnych.Chcemy zwrócić uwagę, że obok paragonów fiskalnych sprzedawcy wystawiają też paragony niefiskalne. Są one wystawiane przed fiskalizacją kasy i nie powinny być przekazane kupującemu jako dowód zakupu, jeżeli sprzedawca jest zobowiązany do ewidencjonowania obrotów na kasachrejestrujących.

Dlatego zwracamy uwagę konsumentów nie tylko na egzekwowanie paragonu – prosimy również o jego sprawdzenie. Każdy paragon fiskalny zawiera charakterystyczne elementy, takie jak:

  • centralnie umieszczony napis paragon fiskalny;
  • NIP wystawcy, jego nazwę i adres;
  • nazwę towaru lub świadczonej usługi;
  • cenę;
  • logo i numer unikatowy kasy.

Należy pamiętać, że biorąc paragon:

  • Wspierasz uczciwą konkurencję – Masz pewność, że sprzedawca stosuje zasady uczciwej konkurencji. Wspierasz przedsiębiorców/sprzedawców którzy uczciwie funkcjonują na rynku;
  • Zyskujesz pewność, że nie zostałeś oszukany – Wiesz dokładnie za co i ile płacisz;
  • Zmniejszasz szarą strefę – Pomagasz w likwidacji „szarej strefy”, przyczyniając się do zwiększenia wpływów do budżetu;
  • Pamiętajmy: paragon fiskalny jest dowodem uczciwie prowadzonej działalności sprzedawcy.
Do naszej akcji zapraszamy nie tylko konsumentów, ale również przedsiębiorców. Dla nich w ramach akcji przygotowano materiały informacyjne do pobrania – baner internetowy i plakat. Zachęcamy do pobierania materiałów z zakładki Działalność edukacyjna - strony Ministerstwa Finansów i eksponowania ich na własnych stronach internetowych i w siedzibach przedsiębiorstw.

Poprzez włączenie się do naszej kampanii, wspierasz samego siebie – walczysz z oszustwami i wspierasz rozwój naszego państwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE