Reklama

Reklama

Niemowlę w kutnowskim Oknie Życia [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 22 lip 2021 15:32
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić w kutnowskim Oknie Życia kolejny raz znaleziono niemowlę. Na miejscu zgodnie z procedurami w takich sytuacjach pracują policjanci. Nasze nieoficjalne informacje już zostały potwierdzone.

Reklama

Do zdarzenia doszło około godziny 17. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że w Oknie Życia znaleziono dziecko.

Na miejsce zadysponowano policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Przy ulicy Jana Pawła II pojawili się już także ratownicy medyczni, którzy sprawdzą stan zdrowia dziecka i zabiorą je do szpitala.

[AKTUALIZACJA] Policja oficjalnie potwierdziła, że w Oknie Życia znaleziono dziecko. W TYM MIEJSCU WIĘCEJ INFORMACJI.

Dodajmy, że to już kolejne dziecko znalezione w Oknie Życia w Kutnie. Poprzednio do podobnej sytuacji doszło w marcu br. (KLIK). Wcześniej niemowlę znaleziono w listopadzie 2019 roku, o czym informowaliśmy W TYM MIEJSCU.

Warto wyjaśnić, że Okno Życia to bezpieczne miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko. Okno otwiera się od zewnątrz, jest w nim zamontowane ogrzewanie i wentylacja.

Po otwarciu włącza się alarm, który wzywa opiekujące się oknem osoby – najczęściej są to zakonnice.

Jak mówią pomysłodawcy inicjatywy, Okna Życia nie zastępują szpitali, gdzie matka może pozostawić noworodka zrzekając się praw rodzicielskich, ale są alternatywą dla porzucenia dziecka, na przykład na śmietniku i pozbawienia go opieki, zwłaszcza przez matki ukrywającej ciążę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)