Niepokonane mistrzynie rejonu

Niepokonane mistrzynie rejonu - Zdjęcie główne

WydarzeniaKolejny sukces zanotowały dziewczęta z Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Kutnie. Podczas zawodów rejonowych w piłce ręcznej w ramach "Licealiady 2007" zajęły zaszczytne, pierwsze miejsce. Tym samym podopieczne Mariusza Łubinskiego obroniły tytuł mistrzyń rejonu z poprzedniego roku. Turniej odbył się w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Kutnie.

W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje czterech szkół: II LO im. M. Kopernika w Łowiczu, ZSP w Białej Rawskiej, ZSZ nr 3 w Skierniewicach oraz oczywiście ZS nr 1 w Kutnie. W pierwszym meczu zawodniczki z Białej Rawskiej pokonały II LO z Łowicza 9:5 (7:2). W drugim spotkaniu "Staszic" uderzył na Skierniewice, pokonując przeciwnika 10:3 (8:0). Mecz o trzecie miejsce między II LO Łowicz i ZSZ nr 3 zakończył się wynikiem 8:5 (3:1), zaś w finale kutnianki pokonały Białą Rawską 24:13 (13:10).

Końcowy układ miejsc prezentuje się następująco: I miejsce - ZS nr 1 w Kutnie, II miejsce - ZSP w Białej Rawskiej, III miejsce - II LO w Łowiczu, zaś na ostatniej pozycji uplasował się ZSZ nr 3 w Skierniewicach. Dziewczęta z kutnowskiego "Staszica" będą reprezentować miasto w półfinale wojewódzkim, którego termin nie jest jeszcze znany.

Skład "Staszica": Agnieszka Mikołajczyk, Lucyna Sawicka, Sandra Korczak, Klaudia Gajewska, Joanna Gawrońska, Anna Rżanek, Adrianna Grzelak, Aneta Przybylska, Katarzyna Kasińska, Natalia Rembowska, Monika Nikodemiak, Agnieszka Podemska, Natalia Gołąb