Reklama

Reklama

Niosą pomoc najbardziej potrzebującym - Rusza Akcja Miś!

Opublikowano: śr, 12 gru 2018 13:24
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już po raz ósmy wolontariusze zaangażowani w Akcję "Miś" odwiedzą najmłodsze dzieci w szpitalach, domach dziecka i swoich rodzinach, aby obdarować je wyjątkowymi prezentami. Taki właśnie jest coroczny cel akcji - aby na buziach dzieci pojawił się uśmiech!

Reklama

Inicjatorem akcji jest radny powiatowy Tomasz Walczewski, który od 8 lat przy wsparciu licznych firm, organizacji, a także osób prywatnych organizuje zbiórki na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci. Wraz z wolontariuszami odwiedza oddziały pediatryczne, domy dziecka, a także najuboższe rodziny w powiatach kutnowskim, łęczyckim i łowickim.

Akcja rusza w najbliższy piątek - to własnie wtedy zostaną otwarte punkty zbiórki, do których będzie można przynosić dary w postaci zabawek, gier i książek, a także zimowych ubrań. Rzeczy te mogą być zarówno nowe, jak i używane. Pamiętajmy jednak, aby były w bardzo dobrym stanie.

Punkty zbiórki:
- Fikoland, ul. warszawskie Przedmieście 16, Kutno
- Pub w zupełnie starym stylu, ul. Królewska 26, Kutno
- Sklep z olejami, ul. Targowa 6, Krośniewice

Zbiórka potrwa do 14 stycznia. W koordynowanie akcji włączyli się również radny Bartosz Serenda oraz Wojciech Ziółkowski.

Akcja Miś narodziła się zupełnym przypadkiem. Radny stojąc w kolejce do kasy jednego z marketów wraz ze swoją córka ujrzał płaczącą dziewczynkę, której rodziców nie było stać na pluszaka. Wiktoria, córka radnego, postanowiła oddać płaczącej koleżance swoją zabawkę i tak w głowie radnego narodził się pomysł na Akcję Miś, która co roku zatacza szersze koła obdarowanych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)