Reklama

Nowy sprzęt dla Straży Miejskiej? Miasto nie widzi takiej potrzeby

Opublikowano:
Autor:

Nowy sprzęt dla Straży Miejskiej? Miasto nie widzi takiej potrzeby - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jakiś czas temu W TYM MIEJSCU pisaliśmy o interpelacji złożonej przez Tomasza Rędzikowskiego, Roberta Feliniaka i Łukasza Walczaka. Radni wnioskowali o zakup dodatkowego urządzenia służącego do rozruchu samochodów dla kutnowskiej Straży Miejskiej.

SM Kutno od kilku lat dysponuje już jednym takim urządzeniem. Każdy mieszkaniec naszego miasta w razie problemów z uruchomieniem swojego auta może zwrócić się do funkcjonariuszy z prośbą o pomoc. Co oczywiste, takich próśb jest najwięcej w okresie jesienno-zimowym.

- Zakup dodatkowego urządzenia dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej w znaczny sposób przyspieszy ich reakcję w celu udzielenia pomocy mieszkańcom – pisali radni w swojej interpelacji.

Wiceprezydent Kutna, Jacek Boczkaja, odpowiadając na pismo radnych stwierdza, że na obecną chwilę nie ma uzasadnienia dla takiego zakupu.

- Urządzenie rozruchowe wykorzystywane obecnie przez strażników miejskich jest w pełni sprawne i używane w celu pomocy mieszkańcom miasta, którzy mają problem z rozruchem swojego pojazdu. Należy przy tym pamiętać, że strażnicy miejscy w pierwszej kolejności realizują zadania wynikające z ustawy o strażach gminnych związane przede wszystkim z ochroną bezpieczeństwa mieszkańców, a dopiero w dalszej kolejności podejmują działania związane m. in. z pomocą przy uruchomieniu pojazdu – napisał w odpowiedzi na interpelację Jacek Boczkaja.

fot. archiwum, poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE