Reklama

Ona chce Chrystusa na króla Polski! Złożyła w tej sprawie petycję do... naszego starostwa!

Opublikowano:
Autor:

Ona chce Chrystusa na króla Polski! Złożyła w tej sprawie petycję do... naszego starostwa! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do Starostwa Powiatowego w Kutnie wpływa wiele petycji poruszających różnorodne kwestie. Niedawno wpłynęła kolejna, a zawarte w niej postulaty są dość niecodzienne. Chodzi m.in. o ogłoszenie Chrystusa Królem Polski.

Jej autorką jest Renata Sutor z Rabki-Zdrój. Jej pismo do Starostwa Powiatowego w Kutnie wpłynęło na początku grudnia. Pierwszy postulat to utworzenie w każdej gminie miejsca gdzie można bezpłatnie zaparkować.

- Uważam, że w każdej Gminie powinny być utworzone takie parkingi, po to aby turysta albo mieszkaniec danej Gminy mógł sobie spokojnie zostawić samochód I zwiedzać miasto lub załatwiać różne sprawy, Postuluje również, aby przed Sądami, Gminami, Starostwami, Urzędami Skarbowymi i innymi urzędami publicznymi były parkingi bezpłatne – pisze Renata Sutor.

Dalej jest dużo ciekawiej. Pani Renata chce, aby nasz powiat brał udział w walce o ogłoszenie Chrystusa Królem Polski.

- Postuluję o poparcie w formie uchwały skierowanej do Konferencji Episkopatu Polski mojej petycji wysłanej do Konferencji Episkopatu Polski o dokonanie pełnej Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski, gdyż sprawa naszej wiary nie może nas nie obchodzić, a zwłaszcza dzielić – napisała mieszkanka Rabki-Zdrój.

Starosta Daniel Kowalik już odpowiedział na tę niecodzienną petycję. Jeśli chodzi o bezpłatne parkingi:

- Petycję w tym zakresie przekazano do organu właściwego - Prezydenta Miasta Kutno, o czym zawiadamiam odrębnym pismem; nadto wskazuję, iż w pobliżu budynków Starostwa Powiatowego w Kutnie umiejscowione są bezpłatne parkingi – napisał D. Kowalik.

A co z uchwałą popierającą ogłoszenie Chrystusa Królem Polski?

- Brak jest podstawy prawnej do podejmowania uchwał popierających petycję, stąd takowa uchwała nie może być podjęta (podkreślam, iż zgodnie z art. 2 ust. 3 ustawy z dnia 11 lipca 2004 r. o petycjach, przedmiotem petycji jest żądanie podjęcia działania mieszczącego się w zakresie zadań i kompetencji adresata petycji, a wnioskowane przez Panią działanie absolutnie nie mieści się w zakresie kompetencji organów powiatu) – odpowiada pani Renacie Daniel Kowalik.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE