Reklama

Reklama

Pani Władysława kończy sto lat!

Opublikowano: czw, 8 gru 2016 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uwielbia śpiewać i spędzać czas w gronie rodziny, a z jej twarzy nigdy nie znika pogodny uśmiech - oto pani Władysława Olszewska, mieszkanka gminy Krośniewice, która obchodzi dziś swoje setne urodziny!

Reklama

Mimo swojego wieku, pani Władysława jest bardzo aktywna i ma w sobie mnóstwo energii. Uwielbia spędzać czas ze swoimi krewnymi, których liczba jest naprawdę imponująca - ma dwie córki, ośmioro wnucząt, jedenaścioro prawnucząt oraz dwie praprawnuczki: Maję i Amelkę. Liczna rodzina jest dla pani Wiesławy czymś naturalnym, bo seniorka od najmłodszych lat przebywała w otoczeniu wielu najbliższych.

Władysława Olszewska przyszła na świat 8 grudnia 1916 roku w domu rodzinnym w Ogrodzonej, a jej rodzicami byli Józef i Marianna Królikowscy. Miała pięcioro rodzeństwa: dwie siostry (Marianna i Kazimiera) i trzech braci (Józef, Jan i Stanisław). Do wybuchu II wojny światowej w 1939 roku mieszkała w Ogrodzonej, gdzie rodzice prowadzili gospodarstwo rolne. W czasie wojny znalazła zatrudnienie w okupowanym przez Niemców gospodarstwie w Wysokiej Wielkiej, a tuż po wojnie w 1945 roku wyszła za mąż za Ludwika Olszewskiego, z którym zamieszkali w jej rodzinnym domu w Ogrodzonej. Tam na świat przyszły ich trzy córki: Jadwiga, Janina oraz najmłodsza Genowefa, która niestety zmarła dwa miesiące po urodzeniu.

W 1957 roku Władysława wraz z rodziną przeprowadziła się do miejscowości Godzięby, gdzie prowadzili gospodarstwo rolne. Mąż Ludwik zmarł w 1986 roku, a po jego śmierci z panią Władysławą zamieszkała córka Jadwiga z mężem i czterema córkami. Władysława Olszewska aż do 90. roku życia pomagała córce w obowiązkach, zarówno utrzymania domu, wychowywania wnucząt, jak i pracy na roli. Po skończeniu 90 lat nie było dla niej problemem udanie się pieszo na mszę świętą do Mazewa oraz na grób męża.

Szanownej jubilatce życzymy 200 lat!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)