Reklama

Pierwsze kursy ŁKA na trasie Kutno - Łódź

Opublikowano:
Autor:

Pierwsze kursy ŁKA na trasie Kutno - Łódź - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 14 czerwca pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej nareszcie rozpoczęły kursowanie na trasie Kutno - Łódź. Uruchomionych zostało 20 przejazdów dziennie, obejmujących przystanki w Zgierzu, Grotnikach, Chociszewie, Ozorkowie, Sierpowie, Łęczycy, Gawronowie, Witonii i Kutnie. Z okazji otwarcia przejazdów na nowej linii pasażerowie mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów, dodatkowo na podróżnych ŁKA z Łodzi, Zgierzu, Ozorkowie, Łęczycy i Kutnie czekały specjalnie atrakcje przygotowane przez samorząd.

Linia Łódź Kaliska - Kutno jest ostatnim połączeniem zaplanowanym przez Spółkę. Przewozy ŁKA realizowane są pociągami FLIRT 3, wyposażonymi między innymi w klimatyzację, WiFi, biletomaty czy toalety ekologiczne. Pasażerowie doceniają komfort nowych przewoźników i pozytywnie oceniają podróż pociągami kolei.

- Podróżowanie ŁKA jest bardzo wygodne - mówi Magdalena Nijakowska, jedna z mieszkanek Kutna. - Nowymi kolejami jechałam pierwszy, ale na pewno nie ostatni raz.

Oprócz wygodnej jazdy podróżni są także zadowoleni z cen biletów, konkurencyjnych względem obecnych kosztów połączeń kolejowych, przejazdów busami czy autobusami. Od cen przysługują dodatkowo ustawowe ulgi m.in. dla studentów, uczniów i nauczycieli.

Nową formę podróżowania wybiera coraz więcej osób i ma szansę stać się ona równie popularna co dotychczasowe przewoźniki. Jak mówi rzecznik prasowy ŁKA, Marta Markowska, pierwsze statystyki poznamy po około miesiącu od rozpoczęcia kursowania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE