Reklama

Reklama

PILNE: Przekręt na 20 mln przy budowie nowej fabryki w Kutnie!

Opublikowano: 27 października 2017 14:41
Autor:

PILNE: Przekręt na 20 mln przy budowie nowej fabryki w Kutnie! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przekręt na kwotę aż 20 milionów złotych ujawnili agenci ABW i prokuratura. W naszym mieście miał powstać nowoczesny zakład produkcyjny. Miał, ale nie powstanie. Według śledczych, spółka, która miała w Kutnie stworzyć nowoczesną fabrykę opakowań, dopuściła się ogromnego oszustwa, a służyło im do tego m.in. zawyżenie wartości nieruchomości w Kutnie, na której miał powstać zakład.

Reklama

Jak ustalili agenci ABW, prezesi firmy, którzy chcieli stworzyć fabrykę w Kutnie to prawdopodobnie oszuści. Prokuratura już postawiła im zarzuty wyłudzenia ok. 20 mln. zł. z unijnych dotacji.

- Wyłudzenie około 20 milionów złotych nastąpiło poprzez zawyżenie wartości nieruchomości, na której miała powstać nowoczesna fabryka oraz przedłożenie niezgodnych z rzeczywistym stanem rzeczy dokumentów, mających potwierdzać rzekomy zakup od czeskiej firmy części linii technologicznej – mówi Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Łodzi.

Nieruchomość o której mówi Kopania to tereny położone w Kutnie. Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte przez prokuraturę rejonową Łódź-Śródmieście oraz Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego w związku z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia w latach 2014-2015 przestępstwa oszustwa na szkodę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości przez osoby zarządzające spółką, która ubiegała się o dofinansowanie projektu na uruchomienie produkcji opakowań polipropylenowych.

- Jak ustalono, w proceder zaangażowanych było kilka podmiotów, w tym spółka zarejestrowana na terenie Czech. Ubiegając się o datacje, przedstawiciele spółki mającej realizować inwestycję posługiwali się zawierającymi poświadczenie nieprawdy dokumentami – informuje K. Kopania.

Śledztwo ma charakter rozwojowy. Jak dotąd zatrzymano członków zarządu spółki, której przyznano dotacje. To mężczyźni w wieku 56 i 70 lat.

- Na wniosek prokuratury zostali oni tymczasowo aresztowani. Kolejny zatrzymany to 27-letni prezes zarządu rzekomego dostawcy urządzeń, które miały być wykorzystywane w produkcji. Co do niego prokurator zastosował policyjny dozór – dodaje Kopania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (35)
 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  adw

  zobaczcie ludzie wychodzi jedno a ile przeszło a nasi włodarze mają puchnące konta bankowe.......

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Przedsiębiorca

  Ludzie z mojej wiedzy wynika, że ktoś chciał zrobić biznes w kutnie i dla Kutna... Ciekawe kto z włodarzy miasta chciał pomóc.... Wiele kasy prywatnej włożył w ten biznes, do tego dostał ogromna dotację i tylko zabrakło części bankowej.... wszyscy baksterzy się wycofali!!! Wg mnie gdyby tak sie nie stało, byliby ci ludzie na czołówce gazet jako super przedsiębiorcy!!! Wielu by z Kutna znalazło pracę i miałoby za kupić prezenty na święta dla dzieci!!! A tak po zapomogę i 500+...

 • 4 lata temu | ocena +4 / -4

  wilk

  Walerek: dobrze powiedziane , napisane. Popieram w całej rozciągłości

 • 4 lata temu | ocena +32 / -32

  Walerek

  Skąd tyle afer? Polska to postkolonialne bagienko. Bylismy przez stulecia okupywani i okradani przez obce mocarstwa. Od wewnątrz kościoł rozkradywał naród przez tysiąc lat. Wtórowała mu arystokracja i szlachta. Zamieniono naród w dwie klasy: panów i parobków. Niepodległość w 1989 roku uzyskalismy dzięki Solidarności, która nosiła w klapie Maryję dziewicę. Czyli z jednego poddaństwa w drugie. Z komunistycznej matni w matnię katolickiego postfeudalizmu. I znowu kelnerowanie: przedtem zaborcom, potem ZSRR, a terz Ameryce i Watykanowi. Inteligencja znająca języki, o nowoczesnych poglądach, wyjeżdza za chlebem w świat. Kult biznesmena jako dawnego złodziejaszka, który obecnie chodzi w garniturze, skończył zaocznie marketing i jeździ czarnym mercedesem - jest u nas bardzo żywy. Postkolonialna psyche i poczucie uogólnionej beznadziejności społecznej alienacji pulsuje z ziemi, tej ziemi. Kult papieża był naskórkową formą dziedzicznej bezmyślności, adoracji bożków i odgórnych autorytetów wtłączanych na siłę do mózgu. Obcy biznesmeni z Włoch, USA, Japonii itd traktują nasze zony przemysłowe jako pralnie pieniędzy, jako ziemie obiecaną przekrętów. Sypną trochę srebrnika politykowi, księdzu, powiatowemu inspektodoktorowi, prokuraturze - i moga robić wszystko co chca. Zamęczać ludzi w swych zakładach pracy, manipulować, korumpować, zatruwać środowisko w imię rzekomego rozwoju gospodarczego. Nawet znęcać się nad zwierzętami. Rzęką płynie potem czerwona czy fioletowa od toksycznych odpadów woda. A głupi pazerny rolnik cieszy się, bo wziął srebrniki za wlewanie toksycznego syfu do włąsnej ziemi, do włąsnego stawu gdzie kąpią się jego dzieci. Ksiądz wszystko pobłogosławi i jest super. Pobłogosławi i poświęci nowy zakład pracy, pochwali nowy pomnik bandytów-partyzantów mordujących po wojnie niewinnych ludzi. I wszedzie krzyże, krzyże i krzyże; istny las krzyżologii narodowej. Pod nudnym płaszczykiem tego burdeliku pulsuje toksyczny legendarny polski bigielek biznesowy: korupcyjka, złodziejeczostwo, kolesiostwo. Gangsterzy w garniturach i limuzynach, etatystyczne cwaniaczki dziedziczące stanowiska od pokoleń, resortowe dzieci, białe personele kawiorem karmione - trzymają się świetnie w naszym prywiślińskim kraiku. Wąska garstka społeczna przeżera kapitał całego narodu. Kolesie słupiki siedzą przez parę chwil w więzieniu, a ich mocodawca bzyka polskie panie dr i panie magister w swym baseniku pełnym złotówek i złotych rybek. Faszyzm kapitalistyczny już tu jest w prywiślińskiej krainie. Kolejna faza już jest w toku - faszyzm społeczno-politycznej nacjonalistyczno-katolickiej monokultury. Czyli Animex, Modi, Idea i inne wspaniałe firemki bedą się trzymać mocno kutnowskiej ziemi.

  • 4 lata temu | ocena +7 / -7

   somsiad

   Ale bełkot. Napisz to jeszcze raz po ludzku bo w gruncie rzeczy dobrze piszesz tylko nie da się tego bełkotu czytać. U Kłopotowskiego lekcje pobierałeś??

   • 4 lata temu | ocena +1 / -1

    Walerek

    Somsiad, pobieralem lekcje życia a moja polszczyzna jest prosta i nader dosadna aby ja zrozumiał każdy kto przeczytal choć jedna książkę w zyciu. Piszę prosto z życia, tak jak czuję i widzę. Pozdro.

  • 4 lata temu | ocena +4 / -4

   prawda

   Zgadza się, to jest prawdziwy obraz polskiej zakłamywanej rzeczywistości.

 • 4 lata temu | ocena +5 / -5

  Inyathi

  Można stwierdzić, że zostali przeKOPANI.

 • 4 lata temu | ocena +6 / -6

  Tomi

  A moze tak "azola. " sasiad jw

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Sołtys

  Pewnie Biogazownia na Lotniczej

 • 4 lata temu | ocena +3 / -3

  Anita

  Kutnowscy interneciarze i pseudodetektywi ostrzą zęby. A może warto jakąś szkołę skończyć?

 • 4 lata temu | ocena +4 / -4

  dfr

  Karku zniszcz ich w koncu

 • 4 lata temu | ocena +7 / -7

  PSIPSI

  kutno to jeden czrny WAŁ

  • 4 lata temu | ocena +1 / -1

   POdPIS

   ...to wracaj do tego swojego Komadzyna! Tam nie ma WAŁ-ków...

 • 4 lata temu | ocena +5 / -5

  nyc

  ostatnio dosc sporo jest afer w Kutnie

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Cry mi nał

  Staruchy... Nic wiecej .

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  ..

  Podobno IDEA

 • 4 lata temu | ocena +5 / -5

  Walerek

  MOJE PIĘKNE MARZENIE nr 1 Ludzie powiadają że Kutno to jedna wielka patologia. Ale ja mam jeszcze głębszą refleksję. Ja myslę, Panie i Panowie, że całe życie to jedna wielka patologia, nie wyłączając patologii ciąży. Moja codzienność inkrustowana jest patologicznymi wydarzeniami, uczuciami i myślami. Podzielę się z wami jednym takim marzeniem. Otóż rzecz się dzieje w trumnie. Trumna owa stoi na cmentarzu. Jest północ, świeci ksieżyc, wiatr z cicha sobie wieje. Liście jesienne szeleszczą demonicznie i onirycznie. A ja jestem świnką i mieszkam sobie w tej trumnie. Nagle (jako świnka), wychodze z trumny i brykam sobie po tym cmentarzu, ryjąc ryjkiem w grobach. Totalna releksacja. W pewnym momencie spostrzegam kogoś. To lekarka weterynarii odziana na biało. W jej oczach widzę cudny blask diabolicznego księżyca. Trzyma ona w ręku elektropoganiacz. Razi mnie w tyłek tym poganiaczem, toteż uciekam do trumienki. Ale ona dopada mnie w trumnie. Zaczyna mnie torturować i razić pradem znowuż. W końcu jestem już wyczerpany tymi torturami, tracę przytomność. Kiedy się (jako świnka) ocknąłem, leżeliśmy nadzy, czyli ja świnka i lekarka weterynarii. Oczywiście znów mię torturowała, ale tym razem przy pomocy swych organoleptycznych metod. Całowała mię, pieściła i tak dalej. Nagle, gdyśmy byli blisko orgiazmu, trumna się zamkła. Trumna zaczeła się staczać z pagórka. A my w tej trumnie tratowaliśmy się wzajem, coraz bardziej i sadomasochistycznie zorgiazmowani w owej drewnianej wirującej pachnącej żywicą trumnie. Ból mieszał się z rozkoszą. Krew tryskała nam ekstatycznie z różnych organów, toteż spijaliśmy ją ze siebie, jakby była to jakaś rozpachniona winnica. Nagle trumna się zatrzymała. Ktoś otworzył wieko. Zalało nas nagłe światło dnia. Znaleźliśmy się tóż obok magazynu żywca. Trwał wlaśnie rozłądunek tuczników. Prosto z trumien, których były dziesiątki, rzeźnicy i pracownicy żywca wyganiali przy pomocy metalowych i plastykowych pał inne świnki, nagie, przestraszone, zakrwawione. I nas także przegnali, lejąc nas wściekle po i tak już posiniaczonych tyłkach. Zamknęli nas w jakimś potwornym cuchnącym boksie razem z setką innych świnek. Ja chciałżem odnaleźć swoją panią, ale spostrzegłem, że przemieniła się w zupełnie skatowaną i wystraszoną świneczkę. W tym boksie było mnóstwo brudnych spanikowanych tuczników a każden z nich chciał znaleźć swą świnkę - przyjaciółkę, jednak było to niemożliwe. Panował kompletny chaos. Zaduch był tam potworny - można rzecz - umierałeś na żywca. Wkrótce banda jakowychś goryli otwarła bramę i przy pomocy wielkich pałek oraz wulgarnych okrzyków zaczęli nas gnać w kierunku jakiejś przerażajacej maszyny. Po chwili zrozumiałem: to była maszyna śmierci. Śmierć wrogom ojczyzny - nie wiedzieć czemu przypomniały mi się te słowa, tuż na chwilę przed śmiercią. Pół godzinę później ocknąłem się w jakimś innym świecie. To był cudowny, przerozkoszny raj. Raj dla świnek, które padły ofiarą świńskiego holokaustu. Przejrzałem się w lustrze strumyka, który przepływał przez ów rajski ogród: byłem przeuroczą świnką z anielskimi skrzydełkami. Po chwili, pośród innych świńskich aniołków, spostrzegłem moją znajomą świnkę weterynaryjną. Ona też miała zabawne świetliste świńskie skrzydełka. Pobiegłem do niej szybciutko. a właściwie to podleciałęm na skrzydełkach. Przywitała mnie promiennym, hrumkającym uśmiechem, pełnym maciorowatego miłosierdzia. Nie pamiętam co bylo dalej, ale najprawdopodobniej urodziła mi w ogólnym rozrachunku około 77 rozkosznych świniątek. Sami więc widzicie: Kutno to nie tylko patologia. To także kraina spełnionych marzeń.

  • 4 lata temu | ocena +14 / -14

   Psycholog

   Z Tobą to tak wszystko w porządku ?, czytając te wypociny można coś podejrzewać, Coś jest nie tak, może chcesz o tym pogadać;?

   • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    Walerek

    Ja bym z Toba pogadał psychologu, ale nie jestem pewien, czy jesteś osobą kompetentná. Sugerujesz jakieś gadanie, ale pogadać to można z dobrym kumplem, a nie z psychologiem. Z psychologiem można porozmawiać. Sądzać po budowie zdań w Twojej wypowiedzi, raczej nie masz takowej kompetencji...Nie gniewaj sie psychologu, ale możesz sobie w domu przed TV analizować np. psychikę Ferdka czy pana Paździocha. Jesteś po prostu za cienki w uszach, jak to się nieraz rzecze. I o jakich wypocinach mówisz? Jażem jeno podzielił się skromną refleksją na temat metafizyki życia kutnowskiego. Pewnie jesteś bardzo porządnicki i dlatego Ci się nie spodobało, co napisałem. Czy wyczułeś już nutkę ironii w mej wypowiedzi? Wiesz co to dystans do świata i siebie? Ale ostatecznie niech Ci będzie! Podaj mi namiary w czasie i przestrzeni a może telefon gdzie mogę z Tobą na ten temat porozmawiać, panie psychologu. Chcę z Tobą pogadać jak dwaj czekiści pijący wódkę nad trupami swych ofiar. Osatecznie mogę sie z Tobą umówić nawet na cmentarzu o północy, jeśli za dnia nie masz czasu. Pozdrawiam.

    • 4 lata temu | ocena +3 / -3

     Psycholog

     Naoglądałeś się głupot i pieprzysz o jakichś świnkach, Ferdkach i Paździochach.

     • 4 lata temu | ocena +1 / -1

      Walerek

      Taki z ciebie psycholog jak z koziej d...y trąba! Zreszta w dziesiejszych czasach nawet żul może być psychologiem.

      • 4 lata temu | ocena +1 / -1

       Psycholog

       No widzisz na kozach też się znasz, daleko zajdziesz, kozodojem zostaniesz.

       • 4 lata temu | ocena +0 / -0

        Walerek

        Psychologu, piaskownica życia na ciebie czeka, nie zwlekaj, daj się ponieśc światu cudownych foremek i lepkiej gliniastości

        • 4 lata temu | ocena +0 / -0

         Psycholog

         Na foremkach i na glinie też się znasz, Toś ty wszechstronnie wykształcony, tylko z tym pisaniem jakoś słabiutko.

 • 4 lata temu | ocena +3 / -3

  Ubojowec

  No i co hahaha jak ja krutykujem kutnowskie byznesy to mowiom ze jestem czarnowic. Najwinkszy przekręt to weterynaryja w Piny Bolonia. Kazden wie że za nic nierobienie lekarczyk zbira 12 tys zl w miesiąc. Na państwowym zali naszym garnuchu. Chciwe darmozercy te lekarczyki. Kutnowska strefa odna welyka mafija.

 • 4 lata temu | ocena +9 / -9

  elo

  Niemcy za pieniądze z UE (dla polskich inwestorów), budują zakłady i wykorzystują Nasz naród!!! Ja się pytam kto wygrał IIwś i kto nadal jest niewolnikiem Europy?

 • 4 lata temu | ocena +8 / -8

  chorąży

  A może to firma Idea, która znajduje się na przeciwko bloków wojskowych, która nigdy nie rozpoczęła faktycznej działalności? Jakieś tam dziwne rzeczy się działy od początku...

  • 4 lata temu | ocena +1 / -1

   wiem

   Potwierdzam:)

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Kutno

  Pewnie mondi w kutnie

 • 4 lata temu | ocena +8 / -8

  xxx

  wreszcie ktos sie za to wzial

 • 4 lata temu | ocena +6 / -6

  Pracownik

  W końcu ktoś się tym zajął....

 • 4 lata temu | ocena +6 / -6

  rlst

  Ciekawe o którą działkę i którą nieruchomość chodzi... Przecież ktoś musiał jeszcze ją sprzedać po tej zawyżonej cenie..

 • 4 lata temu | ocena +10 / -10

  Obserwator

  Brawo ABW. Nareszcie w Kutnie.

  • 4 lata temu | ocena +2 / -2

   ...

   Z informacji wynika, że fałszerstwo wykryli urzędnicy z PARPu, a nie ABW.