Reklama

Pociągi pojadą 100 km/h. Dojedziemy szybciej do...

Opublikowano:
Autor:

Pociągi pojadą 100 km/h. Dojedziemy szybciej do... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pociągi z Kutna do Płocka pojadą szybciej. Tę informację podał dziś portal rynek-kolejowy.pl. Wszystko za sprawą remontu odcinka linii 33 między Łąckiem a Gostyninem.

Prace mają ruszyć 6 maja. Ich zakończenie jest planowane na 31 sierpnia. Zostaną wykonane prace związane z remontem 12 przepustów i mostów. Na obiektach zostanie wymieniony tor, oczyszczony tłuczeń, położony nowy światłowód oraz wyregulowana sieć trakcyjna.

– Efektem prac będzie podniesienie prędkości pociągów z 60 km/h do 100 km/h. O kilka minut skróci się podróż pociągów między Kutnem i Płockiem. Sprawniejsze będą przejazdy składów towarowych do rafinerii Płock. Wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kolejowym przyniesie wymiana płyt przejazdowych na 7 przejazdach kolejowo–drogowych – mówi Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK dla portalu rynek-kolejowy.pl.

Obecnie w konkursie ofert PKP PLK prowadzi procedurę wyboru wykonawcy prac. Zawarcie umowy planowane jest w kwietniu. Na czas prac na odcinku Kutno – Płock – Sierpc wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa.

Niestety na kompleksowy remont linii 33 nie ma co na razie liczyć. W 2017 roku prace nad studium wykonalności inwestycji zostały przerwane, a dotychczas nie podjęto ich ponownie. Powodem odstąpienia od pierwotnych planów była decyzja samorządu województwa mazowieckiego o podjęciu prac na innej trasie w innej części regionu.

– PKP Polskie Linie Kolejowe planują kontynuację oraz zakończenie prac studialnych jeszcze w obecnej perspektywie finansowej. Realizacja robót budowlanych w ramach projektu pn. „Prace na linii kolejowej nr 33 na odcinku Kutno – Płock” została zgłoszona do realizacji w nowej perspektywie finansowej UE na lata 2021-2027 – poinformował Karol Jakubowski.

fot. archiwum/poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE