Reklama

Reklama

Pod szpitalem praca wre. Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce, pomagał nawet 8-latek [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 9 cze 2022 10:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do końca czerwca na tyłach budynku Kutnowskiego Szpitala Samorządowego powstać ma park na potrzeby pacjentów ZOL-u i rehabilitacji. Prace ruszyły w poniedziałek rano, a wczoraj zakończono drugi etap prac, czyli uporządkowanie terenu z metalu, korzeni, szkła, śmieci, gruzu i kamieni. A wszystko to udało się wykonać dzięki wspólnej, wolontaryjnej pracy mieszkańców, w tym 8-letniego Bartka.

Reklama

 Docelowo w przyszłości w przyszpitalnym parku odbywać mają się różnego rodzaju inicjatywy, m.in.: koncerty, występy młodzieży i starty rajdów rowerowych. Szpital nie ponosi kosztów związanych z utworzeniem parku, inicjatywa jest realizowana dzięki wsparciu zwykłych mieszkańców powiatu kutnowskiego, a także sponsorów. 

Na pierwszy ogień prac poszło zdarcie zieleniny z zewnątrz i wyrównanie terenu (relacjonowaliśmy to tutaj - KLIK). W czwartkowe popołudnie mieszkańcy, w towarzystwie zastępcy dyrektora szpitala - Bartosza Serendy - znów zabrali się do roboty. 

- Zebraliśmy szuflami też pozostałość po utwardzeniu części terenu w postaci kamieni (takich jak przy torach). Zarówno te kamienie "kolejowe", jak i te zwykłe polne oraz gruz przydadzą się później. Pogoda w przeciwieństwie do przedwczorajsze dopisała. Było nas więcej i przez to praca szła szybciej - opowiada Bartosz Serenda - Wśród nas oczywiście niezawodny 8,5 letni Bartek. Dziękuję Tobie Bartusiu! I każdemu, kto wczoraj pomagał. Teraz znów może wjechać Michał Jaros z ciężkimi maszynami, by wstrząsnąć ziemię i spróbować wyrównać teren - dodaje zastępca dyrektora KSS.  

W parku powstanie trawnik, teren otoczy drewniany płot, powstaną alejki z kostki, zamontowane zostaną ławki. Możliwe, że uda się zamontować nowe oświetlenie, a pod ziemią zostanie zakopana kapsuła czasu dla następnych pokoleń. Nad nią będzie skwer z tablicą i informacją, że danego dnia danego roku mieszkańcy powiatu kutnowskiego zostawili pamiątkę.

- Dziękuję w imieniu Kutnowski Szpital Samorządowy Sp z o. o. za wczoraj wszystkim, a szczególnie Tobie Bartusiu - pisze Bartosz Serenda.

Przewiduje się, że prace w przyszpitalnym parku potrwają do końca czerwca. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy