Reklama

Policja potwierdza. W Kutnie złamano ciszę wyborczą

Opublikowano:
Autor:

Policja potwierdza. W Kutnie złamano ciszę wyborczą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na portalach społecznościowych co jakiś czas pojawią się informacje, że niektórzy prowadzą agitację polityczną mimo trwającej ciszy wyborczej. Kutnowska policja potwierdza jeden taki incydent.

- Wczoraj ok. godz. 18 wpłynęło do nas zawiadomienie dotyczące popełnienia wykroczenia naruszenia ciszy wyborczej poprzez umieszczenie na ogrodzeniu jednego z budynków w Kutnie informacji o możliwości oddania głosu na jednego z kandydatów – mówi asp. szt. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

Mundurowi potwierdzili, że na wskazanym budynku znalazła się informacja, której wcześniej na nim nie było. Trwają czynności mające wyjaśnić, kto złamał ciszę wyborczą.

Policja prowadzi w tej sprawie czynności z art. 498 kodeksu wyborczego, który mówi, że „Kto, w związku z wyborami, w okresie od zakończenia kampanii wyborczej aż do zakończenia głosowania prowadzi agitację wyborczą - podlega karze grzywny”.

Jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza, w skali kraju stwierdzono 385 czynów, które mogą stanowić przestępstwa lub wykroczenia związane z łamaniem ciszy wyborczej. Czyny dotyczyły prowadzenia agitacji, zakłócania spokoju, uszkodzenia lub usuwania materiałów wyborczych. PKW podkreśliła, że w tych sytuacjach sprawę badają funkcjonariusze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE