reklama

Pomóżmy chorym dzieciom!

Opublikowano:
Autor:

Pomóżmy chorym dzieciom! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia19 maja o godzinie 18.00 w Kutnowskim Domu Kultury odbędzie się koncert Charytatywny „Fotografie” piosenki Marka Grechuty. Śpiewać będzie młodzież z Grupy Teatralnej „od jutra” i Zespołu Wokalnego przy MDK. Przygotowaniem koncertu zajmuje się Katarzyna Karolak-Koszańska i Krzysztof Ryzlak.

Stowarzyszenie Chorych na Mukopolisacharydozę i Choroby Pokrewne ma siedzibę w Głoskowie pod Warszawą. Pomaga i opiekuje się dziećmi oraz wspiera ich rodziny na terenie całego kraju. Do Stowarzyszenia na terenie Kutna należą Ania Janczewska i Marcin Janczewski chorzy na Mannozydozę oraz Kacper Kamiński z chorobą Pallistera Kiliana. Kupując bilet – cegiełkę na koncert wspieramy leczenie chorych dzieci. Od 15 maja w sekretariacie i kasie KDK można nabywać bilety, które są w cenie 20 zł. Można także dokonywać wpłat na konto Stowarzyszenia: BPH PBK S.A. Oddział w W-wie nr 28 1060 0076 0000 4010 2017 9655.

Na koncert zaprasza Stowarzyszenie Chorych na Mukopolisacharydozę i Choroby Pokrewne oraz Kutnowski Dom Kultury.

Mukopolisacharydoza jest bardzo rzadką chorobą przemiany materii, zagrażająca życiu i powodującą rozwój w organizmach dzieci wad fizycznych i psychicznych. Choroby te są dziedziczone od zdrowych rodziców, którzy nie wiedzą, iż mają wady genetyczne.

W przypadku Mukopolisacharydoz chodzi o wrodzone zakłócenia przemiany materii: na podstawie defektu materiału genetycznego brakuje niezbędnej informacji do syntezy enzymów co powoduje, że Mukopolisacharydy nie mogą być rozkładane.

Mannozydoza to choroba rzadka i niedawno wykryta. Kiedy rośniemy, komórki w naszym ciele ulegają nieustannemu odnawianiu, a zużyty materiał musi być metabolizowany. Białka zwane enzymami pełnią zasadniczą rolę w tym procesie jednak bywa, że informacja genetyczna jest nieprawidłowa.

Mannozydoza bierze swoją nazwę od enzymu alfa - mannozydozy. Bez tego enzymu pewne substancje nie mogą być zmetabolizowane i zostają odkładane w organizmie powodując postępujące uszkodzenie komórek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE