Reklama

Poranek Teatralny dla Dzieci w CTMiT

Opublikowano:
Autor:

Poranek Teatralny dla Dzieci w CTMiT - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już 6 marca o godz. 11 w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbędzie się Poranek Teatralny dla Dzieci.Najmłodsi widzowie będą mieli okazję obejrzeć spektakl w wykonaniu Teatru Psikus z Łodzi "Skrzydlate marzenia czyli o żabie co chciała fruwać" Bilety w cenie 12 zł już do nabycia w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE.

Żaba, marzycielka, pragnie wzbić się pod niebo i zazdrości wszystkim latającym stworzeniom. Lekceważy rozsądne rady krewniaczek żab, zaczepia napotykane ptaki, ssaki, owady, przeszkadza im w pracy, w odpoczynku i zanudza swoimi pragnieniami. Chce za wszelką cenę wymusić receptę na latanie, bywa momentami uparta i niegrzeczna, nie słucha uwag by cenić własne możliwości czy umiejętności.

Wreszcie spotyka przebiegłego bociana, który nie może już łowić żab bo się zestarzał i na dodatek zgubił okulary bez których trudno sobie radzi. Za to słuch ma wyśmienity i podsłuchał piosenkę o marzeniach żabki. Bocian przedstawia się jako wspaniały i doświadczony profesor latania, po czym obiecuje, że w zamian za odnalezienie i dostarczenie okularów pomoże jej wznieść się w powietrze.

Dzięki pomocy sióstr i kuzynek, żabce udaje się uniknąć bocianiego dzioba. W finale wysłuchuje sentencji, że: „żaba zawsze będzie żabą, a bocian bocianem” oraz morału, który głosi:

Myśl o wielkich czynach, próbuj!
Może się udadzą.
Ale zawsze tych posłuchaj,
którzy dobrze radzą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE