Porażka z Sokołem

Porażka z Sokołem - Zdjęcie główne

Wydarzenia[img:5956]MKS Kutno przegrał dziś 1:2 z czwartoligowym Sokołem Aleksandrów w meczu sparingowym. Jedynego gola dla kutnian zdobył Mariusz Jakubowski (54 minuta).Od początku spotkania zarysowała się przewaga gości, którzy długo utrzymywali się przy piłce, lecz żadne groźne akcje z tego nie wynikały.

W 17 minucie mecz skończył się dla naszego najlepszego snajpera w przedsezonowych meczach, Michała Rosiaka. Popularny "Rychu" musiał opuścić boisko z powodu kontuzji kostki. Zastąpił go młodszy z braci Michalski, Piotr. Do końca pierwszej połowy utrzymał się bezbramkowy remis.

Drugie czterdzieści pięć minut było o wiele bardziej barwne. Już w 54 minucie pięknym strzałem z powietrza popisał się Mariusz Jakubowski i futbolówka zatrzepotała w bramce gości z Aleksandrowa.

Po strzeleniu bramki kutnianie cofnęli się do obrony i często kontrowali. Nieźle spisywał się blok obronny z testowanym juniorem Bartoszem Kaczorem na pozycji stopera.

W 73 minucie gola zdobyli goście, przy sporym udziale naszych obrońców. Jeden z aleksandrowian wrzucił piłkę z okolic środka boiska na nasze pole karne, a tam najwyżej skoczył Arkadiusz Świętosławski, który nie miał najmniejszych kłopotów z umieszczeniem piłki w siatce. "Żółto-niebiescy" ledwo zdążyli rozpocząć akcję od połowy boiska, a "Sokoły" dziobnęły jeszcze raz. Ładną akcję całej drużyny płaskim strzałem po ziemi sfinalizował Marcin Olejniczak i było 1:2.

Do końca meczu panowała bardzo nerwowa atmosfera, którą udanie podgrzewali sędziowie nie gwiżdżąc ewidentnych przewinień piłkarzy Sokoła. W 86 minucie w polu karnym powalony został Sylwester Płacheta, lecz sędzia nie odważył się gwizdnąć.

W 89 minucie gdyby nie samolubne zachowanie Andrzeja Grzegorka, który nie podał do dobrze ustawionego Płachety mogło być 2:2 ...

MKS Kutno po dobrym meczu uległ o wiele wyżej notowanym przeciwnikom. Zadecydowały indywidualne błędy oraz brak zimnej krwi. Po dzisiejszym meczu z optymizmem możemy wyczekiwać pierwszego, wiosennego spotkania o punkty w V lidze.

MKS Kutno - Sokół Aleksandrów 1:2 (0:0)

1:0 Mariusz Jakubowski (54 minuta)
1:1 Arkadiusz Świętosławski (73 minuta)
1:2 Marcin Olejniczak (76 minuta)

MKS Kutno : Sokołowicz - Ocetek (75' Maśliński), Kaczor, Piotr Kudelski, Karczewski - Więcek (30' Górczyński 75' Dymkiewicz), Jakubowski, Jaśkiewicz, Grzegorek - Rosiak (17' Piotr Michalski), Płacheta