Reklama

Posadź swoją różę w mieście róż!

Opublikowano:
Autor:

Posadź swoją różę w mieście róż! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tegoroczna Królowa Róż rozdawała wśród uczestników Święta Róży talony, które upoważniały do odbioru sadzonki róż. Mamy nadzieję, że już niedługo będą cieszyć oko nowych właścicieli, którzy zasadzą je przydomowych ogródkach. Zachęcamy do zapoznania się ze wskazówkami dotyczącymi sadzenia i pielęgnacji tych pięknych kwiatów:PrzygotowanieBryłę korzeniową wraz z pojemnikiem zanurzyć w wodzie na ok. 2 min. Następnie wyjąć z pojemnika.SadzenieStanowisko dla róż powinno być słoneczne i przewiewne. Liście muszą być ustawicznie osuszane, należy unikać miejsc gdzie rośliny narażone są na zbyt intensywne działanie promieni słonecznych.

Jeśli rosły już tam róże, ziemia musi być wymieniona na głębokość 50 cm. Dołek powinien być wystarczająco głęboki i szeroki (głębszy i szerszy o szerokość dłoni niż bryła korzeniowa).

Rozpulchnić ścianki i dno dołka. Ziemia do jego wypełniania może być wzbogacona kompostem ogrodowym. Miejsce okulizacji (zgrubienie między korzeniem a pędami) powinno znajdować się 5 cm pod ziemią. Nie aplikować nawozu do dołka! Dół zasypać wcześniej wykopaną ziemią (nie dodawać torfu) i mocno podlać. Niewielki wał ziemi usypany wokół róży zatrzyma odpływ lanej wody.

Podlewanie
Szczególnie przy sadzeniu w letnich miesiącach róże z pojemnika szybko odczuwają niedostatek wody, dlatego należy regularnie i obficie je podlewać.

Wskazówki dot. sadzenia i pielęgnacji dzięki uprzejmości RosaĆwik.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE