Reklama

Reklama

Poważne utrudnienia dla kierowców. Krajowe zmiany namieszały również w Kutnie

Opublikowano: 14 listopada 2017 10:57
Autor:

Poważne utrudnienia dla kierowców. Krajowe zmiany namieszały również w Kutnie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od wczoraj w całej Polsce funkcjonuje nowa wersja systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Już od samego początku system sprawia nie lada problemy w całym kraju, np. podczas rejestracji pojazdów. Nie obyło się bez nich również w Kutnie.

Reklama

System funkcjonuje od wczoraj również w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kutnie. Postanowiliśmy sprawdzić, jak się sprawuje.

- Są problemy głównie z pojazdami, które już znajdują się w ewidencji, dotyczą one różnych zmian - np. wpisu adnotacji hak, czy gaz, a także przerejestrowanie pojazdu z innego terenu - informuje Iwona Kowalska, zastępca dyrektora Wydziału.

Błędy systemu wyskakują głównie podczas załatwiania czynności przez petentów. Może się okazać, że w danej chwili rejestracja, czy załatwienie jakiejkolwiek innej sprawy w Wydziale będzie niemożliwe, tak więc osoby, które decydują się odwiedzić go w tym tygodniu, muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami.

- Wszystkie błędy są sukcesywnie zgłaszane i naprawiane rzez informatyków Ministerstwa. Mamy nadzieję, że do końca tygodnia uda nam się wszystko doprowadzić do porządku - dodaje I. Kowalska.

Wraz z nową wersją systemu CEPiK w życie weszła jeszcze jedna zmiana - dotycząca przeglądów samochodów osobowych.

Z nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym wynika, że badanie techniczne przeprowadza się po uiszczeniu przez właściciela lub posiadacza pojazdu opłaty za przeprowadzenie badania technicznego i opłaty ewidencyjnej.

W praktyce oznacza to, że od wczoraj opłata za badanie jest pobierana przed jego rozpoczęciem. Obecnie w przypadku auta osobowego to wydatek 98 zł, a opłata ewidencyjna wynosi 1 zł.

Informacja o negatywnym wyniku badania trafi do Centralnej Ewidencji Pojazdów. Dzięki temu inni diagności będą posiadać informacje o tym dlaczego dany pojazd nie przeszedł okresowego przeglądu. To ma na celu wyeliminowanie sytuacji, w której kierowca jeździ od stacji do stacji, aby otrzymać pieczątkę.

Co Wy na to?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)
 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  wiola

  Peło zostało zamiecione. Wiemy jak to się skończyło.

 • 4 lata temu | ocena +2 / -2

  Mirek

  Jak kto zacznie nie przepuszczać przeglądów to za trzy miesiące bedzie zamykał biznes

  • 4 lata temu | ocena +2 / -2

   autodiagnostyka_kutno

   wrecz przeciwnie - zyska miano solidnego diagnosty a wtedy jak wiadomo moze dostac bonus

 • 4 lata temu | ocena +10 / -10

  diagnosta

  Może w końcu ubędzie tej padliny z dróg... nakupują AŁDI i BŁW po 3 litry pojemności i nie stać potem na paliwo i utrzymanie... jeżdżą zimą na letnich tymi trupami i trują bo powycinane i katalizatory i dpf-y.... Ludzie przestańcie powiększać sobie EGO pojemnością.... kupcie coś na co WAS stać bo to co widuję na przeglądach ma się do zasady czym bardziej "prestiżowa" marka i większa pojemność tym większy trup poskładany z kilku.... POLSKA to nie MONAKO!!!!

 • 4 lata temu | ocena +2 / -2

  Luis

  Jak mówi Kościuszki to pan derektor na l-4

 • 4 lata temu | ocena +5 / -5

  Urząd

  U Zachorskich za przegląd od zawsze płaciło się z góry. Także żadna to nowość. Gdzie jest dyrektor wydziału komunikacji? Czy aby on nie z PO?