Reklama

Powiat kutnowski z największym bezrobociem w województwie

Opublikowano:
Autor:

Powiat kutnowski z największym bezrobociem w województwie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ubiegłym tygodniu był dzień 11 kwietnia. Mało kto wie, ale wówczas obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Walki z Bezrobociem. Gdzie zatem jest ono największe i jak wypada nasz powiat na tle województwa? Mimo że liczba osób bezrobotnych w marcu widocznie zmalała okazuje się, że jesteśmy w najgorszej sytuacji.

Z danych GUS wynika, że pod koniec 2017 r. wskaźnik bezrobocia Polsce wyniósł 6,6 proc. Najwyższą stopą bezrobocia wynoszącą 11,7 proc. może "pochwalić się" województwo warmińsko-mazurskie. W Wielkopolsce natomiast odnotowano najmniejszą stopę bezrobocia bowiem w grudniu 2017 wyniosła ona zaledwie 3,7 proc. Jak wygląda sytuacja w łódzkiem? Otóż utrzymuje się ono na poziomie 6,8 proc. W naszym województwie nie ma powiatu, gdzie stopa bezrobocia przekroczyłaby 10 proc. Mimo tego w najgorszej sytuacji znalazł się powiat kutnowski, choć w marcu bezrobocie widocznie zmalało. Jego stopa, podobnie jak powiecie łaskim, wynosiła 9,4 proc.

Zarówno w styczniu jak i w lutym, zgodnie z danymi opublikowanymi przez Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie odnotowano wzrost bezrobocia w stosunku do końca roku 2017. Marzec jednak zahamował ten proces i przyczynił się do poprawy statystyk. Na koniec marca br. w ewidencji PUP-u figurowało 4 089 zarejestrowanych osób pozostających bez zatrudnienia, w tym 2274 kobiet. W praktyce oznacza to tyle, że w porównaniu do lutego liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 195, a 35 proc. zarejestrowanych to osoby z terenu miasta Kutno.

Odpływ i napływ bezrobotnych w Powiecie Kutnowskim. Jak wyglądają statystyki? Otóż w marcu br. w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowały się 462 osoby bezrobotne w tym 218 kobiet. Wśród osób nowo zarejestrowanych największy udział stanowiły osoby rejestrujące się po raz kolejny. Były to 427 osoby, natomiast bezrobotni zarejestrowani pierwszy raz to zaledwie 35, co stanowi tylko 7,6 proc. rejestrujących się.

Ile bezrobotnych zatem ubyło? Z ewidencji wyłączonych zostało 657 osób, w tym 334 kobiet, a 47,6 proc. stanowił osoby, które podjęły zatrudnienie. Było to 313 osób, w tym 156 kobiet.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE