Reklama

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Opublikowano:
Autor:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Powiat Kutnowski przystąpił do pilotażowego programu „Aktywny Samorząd 2016”. Dzięki temu osoby niepełnosprawne mogą otrzymać dofinansowanie do likwidacji barier ograniczających społeczne i zawodowe funkcjonowanie osób niepełnosprawnych oraz ich dostęp do edukacji. Realizacja programu służy aktywizacji osób niepełnosprawnych. Działania przewidziane w programie uzupełniają plany i działania ujęte w „Powiatowej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Kutnowskiego na lata 2014-2020” oraz w „Powiatowym Programie Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2014-2020”. Program jest finansowany ze środków PFRON.Realizatorem programu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie (ul. Krzywoustego 11, tel. 24 361-68-14). W ramach programu od dnia 01 września 2016 r. do dnia 10 października 2016r. osoby niepełnosprawne z terenu Powiatu Kutnowskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie w:

Module II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym poprzez dofinansowanie kosztów edukacji w szkole policealnej, kolegium lub w szkole wyższej (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym / dziennym lub niestacjonarnym / wieczorowym / zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu).
Dofinansowanie dotyczy roku akademickiego 2016/2017.

Wnioski oraz zasady dofinansowania są dostępne w PCPR w Kutnie w Dziale Rehabilitacji (pokój nr 6, tel. 24 361-68-14). Można je też pobrać ze strony internetowej: www.bip.pcpr.powiatkutnowski.eu. lub www.pfron.org.pl/portal/pl/355/1644.

Informacje dodatkowe:
Wymagany wkład własny: Czesne 1 forma kształcenia - 15 %
Czesne kolejna forma kształcenia - 65 %

Uwaga! Z obowiązku wniesienia udziału własnego w kosztach czesnego zwolniony jest wnioskodawca:
1. który zatrudnienie rozpoczął w 2016 roku (pierwsza praca);
2. którego przeciętny miesięczny dochód w gospodarstwie domowym nie przekracza kwoty 583,00 zł netto na osobę.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z dofinansowań

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE