Reklama

Prace konserwacyjne i inwestycje w stacjach uzdatniania wody

Opublikowano:
Autor:

Prace konserwacyjne i inwestycje w stacjach uzdatniania wody - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jedną z czynności konserwacyjnych w stacji uzdatniania wody jest wymiana złoża filtracyjnego. W/w prace prowadzono w czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu br. na trzech ujęciach wodociągowych tj. Orłów-Parcel, Głuchów i Pniewo. Prace prowadził pracownik gospodarczy Urzędu Gminy oraz pracownicy zatrudnieni w ramach robót publicznych.

W filtrach wody w hydroforniach Pniewo, Głuchów zastosowane są wypełnienia ze złóż kwarcowych (piaski i żwirki). W filtrach w hydroforni Orłów zastosowano wypełnienia ze złóż kwarcowych i katalitycznych.

Złoża kwarcowe zakupiono w Spółdzielni Pracy Surowców Mineralnych w Opolu - Zakład Zielina oraz w Tomaszowskiej Kopalni Surowców Mineralnych „Biała Góra”. We wszystkich filtrach wymieniono również dysze filtracyjne.

W trakcie prowadzonych prac remontowano lub wymieniano na nowe zasuwy przy filtrach. W hydroforni Pniewo zamontowano nowy mieszacz wodno-powietrzny.

W lipcu br. zakupiono sprężarkę tłokową typ WAN-EDa na potrzeby SUW Głuchów.

Zakład Studniarski Leopold Śmiałkowski z Łodzi wyłoniony w drodze przetargu w lutym br. realizował prace polegające na budowie studni głębinowej Nr 4 w Pniewie obejmujące wykonanie obudowy studni głębinowej oraz przyłącza wodociągowego i elektrycznego. W lipcu br. dokonano odbioru przedmiotowej studni. Wartość wykonanych prac zgodnie z ofertą przetargową wyniosła: 105 499,23 zł netto.

Realizacja ww. prac pozwoli na poprawę jakości i ciągłości dostaw wody do odbiorców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE