Reklama

Prezes szpitala o konkursie na "wieczorynkę"

Opublikowano:
Autor:

Prezes szpitala o konkursie na "wieczorynkę" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowski Szpital Samorządowy odwoła się od decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia o wyborze firmy, która będzie śaidczyć w Kutnie nocną pomoc lekarską. Przypomnijmy, że wygrał Red-Med. Poniżej prezentujemy treść oświadczenia Elżbiety Łuczak, szefowej KSS."W mojej ocenie konkurs na nocną i świąteczną pomoc lekarską rozpisany przez Narodowy Fundusz Zdrowia w Łodzi nie był w pełni transparentny, dlatego Kutnowski Szpital Samorządowy będzie odwoływał się od decyzji podjętej przez komisję konkursową.

Wnioskuję do dyrektora NFZ w Łodzi o unieważnienie konkursu. Po kontroli w kutnowskim szpitalu komisja w protokole nie uwzględniła wielu istotnych czynników, które mogłyby spowodować korzystne dla KSS rozstrzygnięcie konkursu.

Wnioskowaliśmy o uzupełnienie protokołu między innymi o diagnostykę laboratoryjno-radiologiczną oraz ambulans transportowy, a więc niezwykle istotne ze względu medycznego i proceduralnego elementy.

Dodatkowe podejrzenia co do możliwości złamania zasad transparentności dodała mi zamieszczona o godz. 12:23 informacja w internecie, gdzie poinformowało nieoficjalnie, że konkurs na NPL wygrał NZOZ Red-Med.

Informacja podana jako nieoficjalna okazała się prawdziwa, ale dopiero po dwóch godzinach, gdy konkurs został oficjalnie rozstrzygnięty – KSS Kutno jako strona postępowania uzyskał taką informację dopiero o godzinie 15:30.

Nie moją rolą jest dochodzenie skąd portal internetowy pozyskał „nieoficjalnie” wiedzę o rozstrzygnięciu konkursu przed oficjalnym zakończeniem postępowania konkursowego, prowadzonego przez urzędników państwowych dysponujących publicznymi pieniędzmi – właściwym organem do ustalenia tego będzie dyrektor Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi.

Zarząd „KSS” Kutno jeszcze dziś złoży wniosek do NFZ w Łodzi o unieważnienie konkursu i powtórne postępowanie w tej sprawie oraz o całkowitą zmianę składu komisji konkursowej".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE