Reklama

Prezydent o niebezpiecznym przejściu przy Wawrzyńcu: „Ta kwestia jest do przemyślenia”

Opublikowano:
Autor:

Prezydent o niebezpiecznym przejściu przy Wawrzyńcu: „Ta kwestia jest do przemyślenia” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejny raz na świeczniku pojawia się przejście dla pieszych, które w ramach jednego z projektów Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego powstało w obrębie skrzyżowania Wyszyńskiego, Królewskiej i Kościuszki. Tym razem głos w jego sprawie zabrał prezydent Kutna, Zbigniew Burzyński. Mówił także o tym, które przejścia na terenie miasta doczekają się doświetlenia i – co za tym idzie – poprawy bezpieczeństwa.

W trakcie wczorajszej konferencji prasowej prezydent Zbigniew Burzyński odpowiadał na pytanie dotyczące wątpliwej zdaniem wielu mieszkańców i kierowców funkcjonalności przejścia dla pieszych w ciągu ulic Kościuszki i Wyszyńskiego.

- To jest do przemyślenia – czy to dobry czy zły pomysł. Przejście powstało w ramach Budżetu Obywatelskiego, mieszkaniec wymyślił takie rozwiązanie... – mówił wczoraj Zbigniew Burzyński.

- Ja się zgadzam z tym co mieszkaniec wymyślił – dodał wiceprezydent Zbigniew Wdowiak.

Z kolei Z. Burzyński potwierdził to, co ostatnio mówił jego zastępca, Jacek Boczkaja (KLIK) – konieczne będzie zastanowienie się nad rozwiązaniem problemu słabej widoczności, którą ograniczają zaparkowane obok przejścia samochody.

- Być może trzeba będzie skutecznie w tym „przeszkodzić”, żeby samochody zaparkowane były kilka metrów od tego przejścia – mówił Z. Burzyński.

Jeśli zaś chodzi o ogólne bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych na kutnowskich ulicach – władze stale współpracują w tej materii z policją. Wkrótce doświetlonych ma zostać ponad 10 newralgicznych przejść.

Prezydent dodał, że doświetlenie danego miejsca nie jest takie proste, jak może się wydawać. Potrzebne do tego są uzgodnienia, dokumentacja, czy zgody. Prezydent wyjaśniając konieczność sprostania wszystkim kwestiom formalnym mówił:

- Może wydarzyć się wypadek tego typu, że kierowca kogoś potrąci i powie „nie widziałem, oślepiło mnie”. Wszystko musi być formalnie dopuszczone, a to trwa – mówił Z. Burzyński.

Wkrótce, zgodnie z zapowiedziami władz, doświetlone mają zostać poniższe przejścia:

  • Barlickiego (cztery przejścia)
  • Mickiewicza (przy moście)
  • skrzyżowanie Łęczyckiej z Hoffmanowej
  • skrzyżowanie Kościuszki z Dąbrowskiego
  • skrzyżowanie Kościuszki z Chodkiewicza
  • Warszawskie Przedmieście przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej
  • Troczewskiego (przy moście)
  • Skłodowskiej (przy Spokojnej)
  • Skłodowskiej (przy Zdrojowej)
  • PKP (przy zatoczce)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE