Reklama

[PROGRAM] Świętowanie czas zacząć! Czeka nas wyjątkowa Wigilia Miejska!

Opublikowano:
Autor:

[PROGRAM] Świętowanie czas zacząć! Czeka nas wyjątkowa Wigilia Miejska! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Święta tuż tuż. Kilka dni przed kalendarzowymi świętami Bożego Narodzenia już tradycyjnie na rynku odbędzie się miejska wigilia. Jakie atrakcje czekają nas w tym roku?

Wigilijne świętowanie rozpocznie się już w piątek, 6 grudnia. Dwa dni trwać będą wtedy rodzinne warsztaty dekoracji świątecznych dla rodziców z dziećmi pod hasłem "Pierwsza gwiazdka już na niebie". W sobotę dojdzie to tego także kiermasz bożonarodzeniowy rzeźby i rękodzieła artystycznego połączony z warsztatami plastyki papierowej, ozdób choinkowych i świątecznych.

Niedziela 8 grudnia to warsztaty szycia w świątecznej odsłonie, które poprowadzi Magdalena Górska. 13-14 grudnia to z kolei świąteczne warsztaty Wyszyj Wymaluj - zrób prezent i oryginalnie go zapakuj.

Także w niedzielę w Centrum Teatru Muzyki i Tańca odbędą się występy dzieci z przygotowanymi przez siebie wierszami, piosenkami lub krótkimi scenkami teatralnymi „I Ty możesz zostać Mikołajem”.

Od 20 do 22 grudnia na placu Piłsudskiego stanie szopka bożonarodzeniowa z rzeźbami kutnowskich artystów. Nie zabraknie także oczywiście świątecznego jarmarku.

Główne wydarzenia Wigilii Miejskiej rozpoczną się w sobotę, 21 grudnia, kiedy to pojawi się zagroda Świętego Mikołaja z reniferami. Tradycyjnie na placu Piłsudskiego wystąpią także sekcje taneczne KDK oraz wyjątkowi artyści w Koncercie Galowym XIII Kutnowskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

22 grudnia to parada świąteczna ulicą Królewską, świąteczne życzenia od prezydenta, wigilijny poczęstunek oraz koncert dla dzieci "Zima Stwora Głodomora" i kolędowanie z Zespołem Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej.


Pełen program świątecznych wydarzeń:

  • 6 grudnia - godz. 16:00-20:00 - Kutnowski Dom Kultury - Pierwsza gwiazdka już na niebie - rodzinne warsztaty dekoracji świątecznych dla rodziców z dziećmi (maksymalnie 3 osoby)
  • 7 grudnia - godz. 10:00-13:00 - Kutnowski Dom Kultury - Kiermasz Bożonarodzeniowy, rzeźby rękodzieła artystycznego, warsztaty plastyki papierowej, ozdoby choinkowe i świąteczne
  • 7 grudnia - godz. 10:00-15:00 - Kutnowski Dom Kultury - Pierwsza gwiazdka już na niebie - rodzinne warsztaty dekoracji świątecznych dla rodziców z dziećmi (maksymalnie 3 osoby)
  • 8 grudnia - godz. 10:00-13:00 - Kutnowski Dom Kultury - Uszyj to sam - warsztaty szycia w świątecznej odsłonie (zapisy Magdalena Górska - 668 474 280)
  • 8 grudnia - godz. 16:00 - Centrum Teatru Muzyki i Tańca - "I Ty możesz zostać Mikołajem" - występy dzieci w wieku od 3 do 10 lat z przygotowanymi przez siebie wierszami, piosenkami lub krótkimi scenkami teatralnymi
  • 13 grudnia - godz. 16:30 - Kutnowski Dom Kultury - Wyszyj Wymaluj - warsztaty świąteczne. Zrób prezent i oryginalnie go zapakuj (zapisy Karolina Łabęcka - 795 079 899)
  • 20-22 grudnia - od godz. 10:00 - pl. Piłsudskiego - Szkopka Bożonarodzeniowa z rzeźbami kutnowskich artystów, jarmark świąteczny
  • 21 grudnia - 12:00-18:00 - pl. Piłsudskiego - Zagroda Świętego Mikołaja z reniferami.
  • 21 grudnia - od godz. 15:00 - pl. Piłsudskiego - Koncert Galowy XIII Kutnowskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, występy sekcji tanecznych KDK
  • 22 grudnia - od godz. 15:00 - pl. Piłsudskiego - Parada świąteczna ul. Królewską, świąteczne życzenia prezydenta, wigilijny poczęstunek, koncert dla dzieci "Zima Stwora Głodomora" oraz kolędowanie z Zespołem Pieśni i Tańca

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE