Reklama

Reklama

Przetarg na remont dróg w Kutnie unieważniony. Wszystkie oferty okazały się za drogie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Przetarg na remont dróg w Kutnie unieważniony. Wszystkie oferty okazały się za drogie - Zdjęcie główne

Przetarg na remont dróg w Kutnie unieważniony. Wszystkie oferty okazały się za drogie | foto archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wracamy do tematu inwestycji drogowych w Kutnie. W lutym br. Urząd Miasta ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy ośmiu kutnowskich ulic. Jak się dowiadujemy, wpłynęły cztery oferty, których cena znacznie przekracza kwotę, jaką miasto zamierzało przeznaczyć na to zadanie.

Reklama

Inwestycja zakładała remont sieci miejskich dróg publicznych wraz z budową infrastruktury w ulicach: Zimowej, Sklęczkowskiej-Bis, Odlewniczej, Polnej, Kucieńskiego, Gadomskiego, Gliszczyńskiego, Ekonomicznej w Kutnie oraz przebudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 92 z ul. Poprzeczną wraz z połączeniem z ul. Ekonomiczną (poprzez przebudowę fragmentu ul. Okólnej). 

Cztery drogi spośród ośmiu wyznaczonych do przebudowy znajdują się w obrębie osiedla Łąkoszyn, co pozwoliłoby zagospodarować i podnieść jakość terenów za Parkiem Wiosny Ludów. Oprócz tego remontu miała doczekać się też ulica Zimowa, o której modernizację miasto starało się już od kilku lat. 

Kutno pozyskało na ten cel dofinansowanie w wysokości 23, 5 miliona złotych. Łącznie na inwestycję zamierzało przeznaczyć 27 milionów. Jak się jednak okazało, wszystkie cztery oferty, które wpłynęły w ogłoszonym 7 lutego br. przetargu, przewyższają tę kwotę. 

Pierwsza z nich to konsorcjum firm Hydropol sp. z o.o z Gostynina wraz z partnerem Przedsiębiorstwem Instalacyjno-Budowlanym "Waskop" z Płocka z kwotą ponad 30 mln zł. Kolejną ofertę złożyła firma Strabag Sp. z o.o z Pruszkowa. Opiewa ona na cenę w wysokości ponad 41 mln zł.

Jaką ofertę zadeklarowały firmy z powiatu kutnowskiego? Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Hydrobud" z Leszczynka, Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne "Trakt" Bobrzak, Tecław Sp. j. z Woźniakowa oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o z Kutna wyceniły prace na nieco ponad 32 mln zł. Najtańszą z ofert złożyło BMB Budownictwo Sp. z o.o Sp. k. z Gostynina z kwotą ponad 28 mln zł.

W związku z tym miasto zdecydowało się na unieważnienie przetargu.

- Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty ww. Wykonawcy - czytamy w zawiadomieniu o unieważnieniu postępowania. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy