Reklama

Reklama

Przyjdź, zbadaj się i żyj! W Kutnie te badania zrobisz za darmo

Opublikowano: czw, 2 sty 2020 07:45
Autor:

Przyjdź, zbadaj się i żyj! W Kutnie te badania zrobisz za darmo - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wciąż zbyt późno kobiety dowiadują się o toczonej przez ich organizm walce z nowotworem. Zaledwie 38 proc. uprawnionych kobiet zgłasza się na kontrolne badania mammograficzne. Panie z Kutna mają szansę poprawić te statystyki już za tydzień, kiedy do naszego miasta przyjedzie mammobus.

Reklama

Bezpłatne badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED wykonywane są one w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Wykonywane jest przez wyspecjalizowany, doświadczony personel medyczny. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań.

Mammobus dostępny będzie dla kutnianek 7 stycznia w godz. 11:00-18:00 oraz 8 stycznia w godz. 8:00-16:00,przy markecie Kaufland, przy ul. Wyszyńskiego 5.

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii.

Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL, dlatego przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)
 • 2 lata temu | ocena +3 / -3

  jak

  A kiedy będą jakieś badania dla panów, np. przeciwko rakowi prostaty/

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

   HH

   NIGDY bo i po co.

   • 2 lata temu | ocena +2 / -2

    korina

    No po to, żeby u panów wykryć np. nowotwór prostaty, bo panowie w ogóle się nie badają i u nich wykrywa się nowotwór prostaty jak już maja przerzuty na kościach i wtedy już jest za późno.

 • 2 lata temu | ocena +9 / -9

  Ania

  A kiedy badania dla młodszych kobiet. Młodsze też mogą zachorować a nie wszystkich stać na badanie.

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

   Beata

   Młode mają socjal 500 plus więc niech zapłacą.