Puchary, radość i MMKS Łęczyca

Puchary, radość i MMKS Łęczyca - Zdjęcie główne

Wydarzenia Towarzyskie mecze, medale, puchary, radość zwycięzców i gościnny udział MMKS-u Łęczycy – tak można podsumować zakończenie Kutnowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, które odbyło się w hali sportowej, przy Gimnazjum nr 1 w Kutnie. Z najwyższego stopnia podium cieszyli się zawodnicy AZS WSGK, tuż za nimi uplasowali się gracze z UKS Staszic, a trzecie miejsce zajęła drużyna Zrywu Kutno.Specjalne wyróżnienia otrzymali: najlepszy atakujący - Krzysztof Bartosik, reprezentujący barwy mistrza ligi oraz najwszechstronniejszy zawodnik, Zbigniew Kubiak z Olimpikusu. Pamiątkowe medale otrzymała również drużyna z Łaniąt, za poczynienie największych postępów wśród wszystkich drużyn ligi. Nagrody rozdali, m.in: przewodniczący Rady Miasta, Jacek Sikora, dyrektor MOSiR w Kutnie (organizatora imprezy), Paweł Ślęzak oraz kutnowski radny i dzialacz sportowy, Jerzy Papiewski

Ozdobą zakończenia ligi były towarzyskie spotkania, w których gościnny udział wzięła drużyna trzecioligowego MMKS-u Łęczycy.

MMKS Łęczyca – Reprezentacja KALS 2:0 (25:22,25:22) Szybki dobry mecz w wykonaniu obu drużyn, w końcówkach lepsi okazali się jednak zawodnicy z Łęczycy.

MMKS Łęczyca – AZS WSGK 2:1(25:21, 14:25,19:17) Drużyna mistrza KALS postraszyła trzecioligowca. Po pierwszym przegranym secie, w drugim zdemolowali rywala, pozwalając mu ugrać zaledwie 14 oczek. W emocjonującym tie breaku drużyny długo szły „łeb w łeb”, ale ostatnie dwa punkty padły łupem ekipy z miasta „ Diabła Boruty”.

AZS WSGK – Reprezentacja KALS 2:1 (26:28, 25:19, 15:13) W pierwszym secie kibice obejrzeli twardą walkę do samego końca, swą wyższość w tej partii udowodnili gracze KALS wygrywając na przewagi. W drugiej odsłonie KALS był bliski dobicia rywala, przy stanie 16:10 zespól jednak całkowicie stanął, a AZS zdobył osiem punktów z rzędu i ostatecznie wygrał tą partię do 19. Ostatni set to wyrównana walka i zwycięstwo AZS do 13.