Reklama

Radni PiS w akcji, posypały się interpelacje. Chodzi o...

Opublikowano:
Autor:

Radni PiS w akcji, posypały się interpelacje. Chodzi o... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bezpieczeństwo mieszkańców - tym radni miejscy z Prawa i Sprawiedliwości argumentują proponowane przez siebie zmiany dotyczące organizacji ruchu na trzech kutnowskich ulicach. Rajcy zwracają uwagę na przekraczanie prędkości, których nagminnie dopuszczać mają się kierowcy.

Interpelacje posypały się z rąk Michała Łuckiego i Ewy Rzymkowskiej. Pierwsza z nich dotyczy montażu progów zwalniających na ul. Zielnej. Radni zaznaczają, że ich prośba podyktowana jest licznymi sygnałami od mieszkańców, którzy skarżą się na przekraczanie przez kierujących dozwolonej prędkości.

Podobne pismo radny Łucki składa odnośnie ul. Bema.

- Na wniosek mieszkańców ul. Bema i rodziców dzieci z przedszkola Jarzębinka, wnioskuję o zamontowanie progów zwalniających. Nadmierna prędkość kierowców stwarza bezpośrednie zagrożenie dla dużej liczby mieszkańców oraz dzieci uczęszczających do przedszkola - czytamy w interpelacji rajcy.

Łucki i Rzymkowska złożyli również wniosek w sprawie budowy chodnika wzdłuż ul. Bukowej.

- Piesi są obecnie zmuszeni poruszać się jezdnią, co doprowadza do niebezpiecznych sytuacji. Szczególnie narażone są osoby starsze i dzieci, ze względu na nasilony ruch samochodowy na tej ulicy - apelują radni.

Jak do powyższych wniosków odniosą się władze miasta? O sprawie będziemy informować na bieżąco.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE